Jump to content



αγορα μνημης


fotme

Recommended Posts

Επειδη ο χρονος περναει και οι καιροι ερχονται, ηρθε οι στιγμη για αγορα μνημης. Μετα απο πολλα reviewς και αρκετο ψαξιμο εχω καταληξει μεταξυ των pqi (195 euro) και των κινγστον κ2 (140 ευρω). Οι τιμες ειναι χαμηλες γιατι ειναι απο αμερικη, οπου ενας φιλοσ μου που σπουδαζει παιζει να μου τις στειλει.

Στην αρχη σκεφτομουνα με κλειστα τα ματια τις tccd μιας και ανεβαινουν αρκετα καλα χωρισ πολυ ρευμα, μιας και δεν εχω vdimm, βλεποντας ομως και απο εσας οτι με 2225 ειναι μετριες, σκεφτομαι και τισ παλιες καλες bh5 που ναι μεν θελουν ρευμα αλλα ειναι αρκετα πιο φθηνες, στην τελικη περνεις και ενα maximiser.

Αυτη τη στιγμη εχω 875 με ενα 3.0c, το μεγιστο φσβ που ποιανω stable ειναι 243 αρα με ενδιαφερει να εχει σφιχτα τιμινγς εκει, bh5 λοιπον. Ομως σε λιγο καιρο θα κανω μεταβαση σε 939 οποτε με ενδιαφερει to υψηλο φσβ, δηαλαδη tccd. Δεδομενου οτι εχω διαβασει για κατι ασυμβατοτητες με nforce kai bh5 επιφυλλασομαι. Εσεις στη θεση μου τη θα επιλεγατε, εγω μαλλον τεινω για bh5....

ΤΗΑΝΚς

1.8t inside

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να πας στις pqi...

δεν χρειαζονται ρευμα για να ανεβουν

και θα χαρεις πολυ μετα την αλαγη πλατφορμας...

και με 2.5-3-3-7 που θελουν για να πιασουν 250 πιστευω θα εισαι πολυ καλα και τωρα για να δουλεψεις 1:1 με τον επεξεργαστη...

οι bh θελουν ρευμα για να ανεβουν...αρα πρεπει ή να μονταρεις ή να πας σε λυση του στυλ maximiser ή booster...

εγω παντως λεω για tccd...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ψηφιζω ΒΗ-5 πιστευω οτι ακομα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις.

Απο πλευρας συμβατοτητας με 939 δεν ξερω τι παιζει!!

Απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να παρω bh5 σιγουρα θα παρω ενα booster η maximizer(αρκει να ειναι φθηνο), ειναι πολυ φθηνες οι βh5 και αν μπει ρευμα ειναι πολυ πιο σφιχτες . Βεβαια το αρνητικο τους ειναι οτι θα ειναι αρκετα πιο ζεστες αρα χρειαζονται ανεμιστηρες κλπ, ειναι βεβαια και η συμβατοτητα, στη μεση. δεν ξερω εχω μπερδευτει, περιμενω εναγωνιως και αλλεσ απαντησεις

Thnx broς :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από XTCgr

δεν ξέρω αν θα σε ικανοποιήσουν οι ballistix με micron..Απο οτι έχω δει σε intel παίζουν 2.5-2-2-5 μέχρι 240+

Τις εχω σκεφτει, αλλα βγαινουν πιο ακριβα και ζεσταινονται αρκετα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.