Jump to content



Optimus G pro screen "fingerprint"


SLN

Recommended Posts

Οσο περιμενω το oneplus (που φυσικα θα καθυστερησει γιατι το παρακαναν οι Κινεζοι με τις προσκλησεις αφου εφτασαν σε σημειο να δωσουν και σε μενα) και επειδη δεν γινεται τοση τυχη χωρις κατι να ισορροπησει το καρμα, χτες το πιστο G Pro μου εβγαλε 3-4 "δαχτυλιες" πανω στην οθονη. Ειναι αυτες που εχω μαρκαρει με κοκκινο. Τα κατω δεξια ειναι απλες δαχτυλιες επειδη εβγαλα το screen protector.

Ειναι σαν καποια περασματα απο την touch screen να εμειναν "ιχνος" στην οθονη.

Απο οτι εχω καταλαβει ειναι απλα σαν σε εκεινο το σημειο να ειναι ανεβασμενο το brightness. Φαινεται (ελαχιστα) και σε εγχρωμη οθονη αλλα ειναι πεντακαθαρο σε μαυρο.

Προφανως ηταν με screen protection οποτε μαλλον καποια κωλουμπρα θα εφαγε στο ακυρο. Ουτε επεσε, ουτε το βαρεσα επειδη εχασα στο asphalt ουτε τιποτα.... Τι να κανεις. Μεσα στη ζωη ειναι ολα που λεει κι ο troubleshooter.

Οποτε μαλλον παω σε αλλαγη.

Το ερωτημα ειναι αλλαγη οθονης ή αλλαγη ΚΑΙ σε digitizer.

100 δολλαρια εχουνε και τα 2. Παραδοξως αν τα παρω ξεχωριστα παει $19 το digitizer και $30 η οθονη.

post-1498-1416078654,0167_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.