Jump to content



780ti Vs 290X (?)


Recommended Posts

Πριν λιγες μερες το τροφοδοτικο μαζι με την καρτα παρέδωσαν πνευμα η info quest εκοψε πιστωτικο στην τιμη που ειχα αγορασει την 780 (650 ευρω) τωρα ειμαι στο εξης δίλημμα να παρω μια 290 και τα ρεστα να πανε για PSU η να βαλω κατι παραπανω να παρω την ti?Η αναλυση που παιζω ειναι 1440 τα 512bit και τα 4gb Ram κανουν την διαφορα?Αν παω σε 290Χ θα ειναι η Asus DCII και διαβαζω διαφορα για τις θερμοκρασιες...

Help me

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

καλα πως καταφερε και τετοιο τροφοδοτικο να χαλασει?:fie:

αφου το ειπε ο ανθρωπος:

Πριν λιγες μερες το τροφοδοτικο μαζι με την καρτα

τροφοδοτικο ηταν, οχι ο υπ[οσταθμος της ΔΕΗ να αντεξει βραχυκυκλωματα της gpu

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να περιμενω η αγορα θα γινει αμεσα το τροφοδοτικο το κλαιω ακομα γιατι ηταν το καλυτερο που ειχα ποτε btw καμια απαντηση σχετικα με το ερωτημα μου? :p

γιατί δεν προτιμάς πάλι την 780 ? θες να πάς σε AMD? την 780ti overpriced την έβλεπα ανέκαθεν, γιαυτό εγώ προτείνω 780 ή 290 μαζί με νέο τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Corsair AX860 στα 174 ευρω και Asus GeForce GTX780 3GB DirectCU II OC με 452 ευρω.

Aν περιμενεις και αλλο λιγο θα βγει απο nvdia η σειρα 800 το σεπτεμβρη οπου θα κανεις ακομα καλυτερη αγορα.

Έγινε επεξεργασία από narcomenos
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την καρτα αμεσα δεν εχω υπομονή μεχρι να βγει η καινούργια σειρα καρτων μάλλον θα παω σε 290Χ για αλλαγη το μονο που με προβληματίζει ειναι ο θόρυβος και η θερμοκρασίες

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την καρτα αμεσα δεν εχω υπομονή μεχρι να βγει η καινούργια σειρα καρτων μάλλον θα παω σε 290Χ για αλλαγη το μονο που με προβληματίζει ειναι ο θόρυβος και η θερμοκρασίες

Με την dc2 δεν θα έχεις κανένα απο αυτά τα 2 προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε μεγαλο δίλημμα χθες ολη νυχτα εβλεπα benchmarks και η Ti ειναι μπροστα στα περισσότερα games για λιγα fps αλλα ειναι το θεμα ειναι πως τα 4gb Ram και τα 512Bit μαζι με το mantle μου κανουν πιο future proof

Link to comment
Share on other sites

Aν θες future proof περιμενε τον σεπτεμβρη.

Δεν μπορω να περιμένω μεχρι το Σεπτέμβρη η αγορα θα γινει αμεσα ετσι και αλλιως αμφιβαλω αν το σεμπτεμβρη θα βγει η νεα σειρα σιγουρα θα παρει καποια αναβολη παντα ετσι γινετε οπως και με τις διαθεσιμοτητες και custom υλοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.