Jump to content



Συμβατότητα


Recommended Posts

Ξεχνάς τα ultra κτλ και παίρνεις μια 760 που θα βελτιώση κατά πολύ την εμπειρία σου εμμένεις στο ultra και βάζεις βαθιά το χέρι στην τσέπη (i5 + αντίστοιχη μητρική + 8GB DDR3 = 350 ευρώ + μια GTX 770 άλλα τόσα).

Μπορείς βέβαια να κινηθείς και σε μεταχειρισμένα. Βρίσκεις καλά πράγματα σε λογική τιμή εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Τόση ώρα ψάχνω πάλι βλέπω και κάποιες καλές 270χ δεν ξερω τι να πάρω μπερδευομαι έλεγα amd να βάλω για καλύτερα επειδή εχω και amd CPU

δεν παιζει ρολο το cpu.. αψογα συνεργαζετε cpu amd με nvidia καρτα και το αντιστροφο για intel επεξεργαστη...

στο ξαναλεω θα πρεπει να ανεβασεισ τουλαχιστον τη συχνοτητα του επεξεργαστη σου..

εχω τον ιδιο επεξεργαστη , συγκεκριμενα τον 965 τον τρεχω στα 3,9mhz +6950 flash σε 6970, 870/1350

στο bf3 το cpu uzed ανεβενει εωσ 95% το gpu uzed 99%.παντα σε πιστεσ με 64 παιχτεσ και οχι κλειστεσ..

οπωσ και να εχει η καρτα μου παιζει μπαλα με 270χ πιθανον να ειναι και πιο αδυναμη, η 6970.. για αυτο στο ξαναλεω ανεβασε επεξεργαστη.. τουλαχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ειναι σταθερός στα 3.6 παραπάνω δε μπορω..και έλεγα να πάρω μια κάρτα μέχρι 200-230 να παιζω λιγο πιο άνετα και λιγο πιο ποιοτικά .. Δηλαδη λες οτι θα κανω δουλεια και με μια 270χ; Η να πάρω 760 ίδια λεφτα ειναι απλα για 270χ κοιτάω την καλύτερη εκδοση.. Ευχαριστω για την κατανόηση και συγνώμη αν σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

ανετα θα κανεισ την δουλεια σου με οπια απο τισ 2 παρεισ,, προσωπικη μου αποψη ειναι να παρεισ την πιο φτηνη απο αυτεσ τισ 2, διοτι οπτικα δεν νομιζω να δεισ καμια διαφορα..

σε παιχνιδια που ζητανε πανω απο 4 πυρηνεσ οπωσ το bf4-bf3 και δεν ξερω πιο αλλο εκει ο επεξεργαστη σου θα τα δινει ολλα.. χαχαχαχαχαχα

στα περισσοτερα δεν θα εχεισ θεμα.. τουλαχιστον με οσα εχω παιξει μεχρι στιγμησ αυτο βλεπω..

ανεβαζεισ συχνοτητα,,

2 κατεβαζεισ και το msi afterburn για να εχεισ ονλινε ενδειξεισ εαν θεσ οταν παιζεισ..

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις του ενεργοποιείς το osd (= on screen display). Επίσης κατέβασε και το hwinfo και κάνε το ίδιο με τις δικές του ρυθμίσεις. Πριν παίξεις άνοιγέ τα και τα δύο.

osd1_zpscfa31429.jpg~original

osd2_zps8b64cd44.jpg~original

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το δω σημερα!! γιατι αυτη την φορα μετραβαει η amd ? μηπως θα ηταν καλυτερα να βαλω amd καρτα που εχω και amd cpu και τσιπακι amd?

η δεν παιζει ρολο?

Έγινε επεξεργασία από Kosvog20
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.