Jump to content



Αγορά νέου smartphone.


Incredible

Recommended Posts

με το kaizer ξεχνας το doa αν σου κατσει. Διαβασα αρκετα περιστατικα μεσα στο 2014.

Eγω θα το επαιρνα απο εδω

LG G2 D802 16GB Black EU 24 μήνες εγγύηση :: eXtreme-Mobile

ή birdphone

λες να ειμαι τοσο τυχερος...;

δε ξερω ειναι αρκετα τα χρημματα και ήδη εχω ξεφύγει απο το αρχικο μου μπατζετ.

αλλα και doa να μου ρθει δε με καλυπτει η κανονικη εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

λες να ειμαι τοσο τυχερος...;

δε ξερω ειναι αρκετα τα χρημματα και ήδη εχω ξεφύγει απο το αρχικο μου μπατζετ.

αλλα και doa να μου ρθει δε με καλυπτει η κανονικη εγγυηση;

Με λίγη πίεσή δέχονται doa

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ;ειναι το πιο παλιο μαγαζί στην Ελλάδα μαζί με το πάλαι ποτε 9volto,αν μη τι άλλο ειναι έμπειροι,και εκτος των άλλων , ανάμεσα σε ολα αυτα τα σκρουτζομαγαζα δε νομιζω οτι κάποιος εχει παραπάνω μπέσα απο τον αλλο .

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ;ειναι το πιο παλιο μαγαζί στην Ελλάδα μαζί με το πάλαι ποτε 9volto,αν μη τι άλλο ειναι έμπειροι,και εκτος των άλλων , ανάμεσα σε ολα αυτα τα σκρουτζομαγαζα δε νομιζω οτι κάποιος εχει παραπάνω μπέσα απο τον αλλο .

Έγραψα το λόγο 2-3 ποστ πιο πριν. Δεν έχω προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλαξω κινητό όπως και η αρραβωνιαστικιά μου και μετά από ερευνα αγοράς κατέληξα σε κινεζικα

Δεν ξέρω κατά ποσο θέλεις να μπεις σε διαδικασία αγοράς κινεζικου με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται αναμονή παραλαβής έλλειψη αμεσου service...

Xiaomi M3 / Mi3 16G 210euro περιπου , στα 280 - 290 βγαίνει το 64GB, περίπου στα 170 euro το Xiaomi Redmi Note (5.5 Inch IPS OGS Screen Dual sim Οκτα-core 8GB)

Το Redmi Note είναι super για την τιμή του το έχω δει και το έχω δανειστεί αρκετά από έναν φίλο δεν κολλάει σε τίποτα, μονο που δεν με βολεύει είναι οι διαστάσεις του

Το Redmi μόλις το είδε η γυναικα κόλλησε και με έχει φάει να της το παραγγείλω, για εμενα θα παραγγείλω το ΜΙ3 το redmi δεν με βολεύει το μέγεθος του

To MI3 είναι ανώτερο σε spec σε σχέση με τα παραπάνω LG και γενικα δεν έχει να ζηλέψει ποιοτικά και δυνατότητες από τους μεγάλος γνωστους κατασκευαστές αλλα το αντίθετο!

μιας και δεν τα χρειαζόμαστε άμεσα το καθυστερώ λίγο γιατί Ιούλιο Αύγουστο τα ταχυδρομεία αργοπορούν συνήθως μέσα στο επόμενο 10ήμερο θα παραγγείλω

Προσωπικά πλέον δεν ποντάρω καθόλου σε ότι έχει να κάνει με την εγγύηση που δίνουν οι γνωστες εταιρίες,τα καταστήματα που τα πουλάνε, αλλα και το service γενικά

Στα 2 τελευταία κινητά η εγγύηση της samsung και της sony δεν με κάλυψε όπως θα έπρεπε

το samsung ένα πρωί δεν άνοιγε, μου είπαν ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση γιατί το κουμπί χάλασε από δικη μου υπαιτιότητα φυσικά δεν είχε κάτι οπτικά μεσα στην πλακετα αλλα και λειτουργικά η αίσθηση ήταν κανονική επίσης δεν επισκευαζόταν και έπρεπε να πληρώσω όλη την πλακέτα

Στο xperia το ακουστικό δεν ακουγόταν καλά 2 φορες το έστειλα για επισκευή και τις 2 το επέστρεψαν σαν επισκευασμένο χωρίς να έχει αλλάξει κάτι στο ακουστικό, συνολικά το κράτησαν 2.5 μήνες

Τα παραπάνω τηλεφωνα ήταν καινούρια με λίγους μήνες χρήσης 3 το samsung και 1 το xperia

Προσωπικά δεν βρίσκω το λόγο να πληρώσω τους νταβατζήδες των ελληνικών πασίγνωστων καταστημάτων και επώνυμες εταιρίες για το υποτιθέμενο after sales που είναι ουσιαστικά ανύπαρκτο, ο κύριος λόγος ύπαρξης του είναι μονο για το marketing και μέχρι να φέρουν τον πελάτη στο ταμείο

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πεντε μερες εχω στα χερια μου το g2 και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Φοβερη οθονη και καθολου κολληματα. Τελικά άξιζε η υπερβαση που εκανα.

ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.