Jump to content



Προβλημα με τον Η/Υ


akis3

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω ενα Η/Υ socket 775 (ASUS P5B) ram 4gb, cpu: intel core duo 6400 2.13Ghz, GPU palit gt440. γενικα παλιο μηχανιμα ομως δουλευε αψογα μεχρι εδω και πριν 5 μηνες περιπου που αρχισαν τα προβληματα... (γενικα εκανα φορματ ανα 8-12 μηνες και αναβαθμιση στη καρτα γραφικων και μνημες...) στην αρχη μ εβγαλε προβλημα με τους drivers ξαφνικα μου διεγραψε τους drivers των usb βρηκα το προβλημα αλλα δεν επερνε αντιμετωπιση και ετσι εκανα format εφτιαξε αυτο αλλα γενικα τωρα εχει lag πολυ τ εκανα παλι μετα απο κανα 2μηνο παλι τα ιδια απο τη πρωτη μερα lag (μηνυμα σχεδον ανα 5 λεπτα not responding και παγωμα της οθονης...) σκεφτομαι τωρα λοιπον αν φταιει ο σκληρος ( οπου ειναι εντελως αδειος τ εχω μονο τα window... ) η αν ειναι θεμα μητρικης... οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει γτ τα χω παιξει... εχω εξεταστικη και δεν μπορω να διαβασω...

Υ.Γ μερικες φορες οταν το κλεινω μετα παταω να ανοιξει αλλα τπτ μ βγαζει να κανω ctrl+alt+delete και κανει επανακινιση παλι και δεν ανοιγει... μετα απο κανα 5ωρω ανοιγει...!

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τι τροφοδοτικό έχεις ;

Drivers εχεις τους τελευταίους η βάζεις από το cd ; επισης έλεγξε όλα τα καλώδια της μνημες κάρτα γραφικών εαν ειναι καλα κουμπωμένα

Link to comment
Share on other sites

500αρι τροφοδοτικο εχω δεν θυμαμαι τι μαρκα αλλα εχει αλαχτει προσφατα οποτε δεν νομιζω να φταιει αυτο... τα καλωδια μνημες σκληρους τα χω ελεγξει ολα μεσα ειναι κομπλε συνδεδεμενα... drivers εχω τα windows 8.1 που τους εχει αυτοματα τους τελευταιους γτ απο το device manager δεν κανει αλλο Update λεει εχω το τελευταιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ξέρουμε και την μάρκα γιατί αρκετές φορές υπαίτιο είναι το τροφοδοτικό.

Λοιπόν κατέβασε το Hard Disk Sentinel να δούμε εάν είναι στα καλά του και ο δίσκος και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.