Jump to content



HP Designjet 110plus nr πλοτερ,δεν ανοιγει καθολου.


xariscd

Recommended Posts

α HP Designjet 110 plus nr εδω το σχετικο λινκ

και εχει αυτο το προβλημα που περιγραφει και στο λινκ .βασικα δεν ανοιγει καθολου .στο 1 στη c παραγραφο και εμενα δεν μου ανοιγει το πρασινο λαμπακι οταν ειναι στο ρευμα .αρα κατι με το τροφοδοτικο .στο 6 ακολουθησα τα βήματα και όντως δεν μου αναβει το led απο το roll feed οποτε το παρεκαμψα βαζοντασ το ρευμα κατευθιαν στον πλοτερ ,ακουλουθισα το 7 και εβγαλα την καρτα δυκτιου αλλα και παλι τιποτα ομως στην εικονα 8 που διχνει αν αναβει το πρασινο led μεσα στο board μου αναβει και μενα ...πως μπορω να εξακριβωσω αν φταει το τροφοδοτικο και οχι το board μιας και το πήρα απο κινα πριν 10 μερες νομίζοντας οτι φταιει αυτο .αλλα ειναι μεταχειρισμενo μπορω να κάνω καποιο τεστ ωστε να δω αν βγαζει ρευμα

εδω το τροφοδοτικο http://www.aliexpress.com/store/prod...628861156.html

https://www.youtube.com/watch?v=jiJGRv7YKLY βιντεο απο το πλοτερ

Έγινε επεξεργασία από xariscd
Link to comment
Share on other sites

Αν δε γνωρίζεις καλυτερα καλεσε το service

εφτασα ως εδω [Εκτυπωτής] HP Designjet 110plus nr πλοτερ,δεν ανοιγει καθολου.

το service μου ειπε θελει καμια 700 αρα αγοραζεις καινουριο με 900 οποτε οτι κανω μονος

Link to comment
Share on other sites

εφτασα ως εδω [Εκτυπωτής] HP Designjet 110plus nr πλοτερ,δεν ανοιγει καθολου.

το service μου ειπε θελει καμια 700 αρα αγοραζεις καινουριο με 900 οποτε οτι κανω μονος

το επισκευασα με την μαγικη βοηθεια του θαναση ...τι να πω ο ανθρωπος πετυχε διανα...

λεπτομεριες στο λινκ παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.