Jump to content



Πως να ανεβάσω site στο διαδύκτιο?


morius

Recommended Posts

Παίδες ξέρετε πως μπορώ να ανεβάσω site στο διαδυκτιο?????

Αλλά δωρεάν αν υπάρχει!!!!!(Δεν αξίζει να πληρώσω για site που δεν θα δουλεύω αργότερα)

Αν μπορείτε απαντήστε λίγο σύντομα(μέχρι την Τρίτη γιατί είναι για εργασία σχολείου)

Την σελίδα την έχω φτιάξει αλλά δεν μπορώ να την κάνω upload πάω στο geocities δεν μπορώ να το ανεβάσω....:cry:

Link to comment
Share on other sites

R@tNET αν το είπες για μενα απλά δεν ασχολούμε παρά πέρα, αλλά όταν λέει ότι θέλει να κάνει upload ένα site και δεν τον ενδιαφέρει τι είναι το ftp τότε ή δεν ενδιαφέρετε να μάθει ή παρερμήνευσα την τελευταία του πρόταση. Όπως και να έχει λείπει και προτιμώ να μην έχω γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

-Μίλησα γενικά και απροσδιόριστα φίλε μου ΧΡΗΣΤΟΣ... αλλά για να είμαι πιο ακριβής... μου την είχε πει σε εμένα κάποιος όταν ήμουνα ένας ερασιτέχνης όπως ο morius... απλός ο morius θα συνεχίσει να είναι ερασιτέχνης γιατί δεν έχει την σπίθα της θέλησης και δείχνει αδιαφορία... όπως τώρα που δεν τον ενδιαφέρει τι είναι το ftp αλλά κατά τα άλλα θέλει να σηκώσει ιστοσελίδα... :p

:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

ψάξε στο σιτε για θρεντ με free hosting sites κλπ... έχουν αναφερθεί μερικά λινκς...

παιδιά προς τί η ειρωνία? τα ξέρατε όλα εσείς πάντα?

Δέν κατάλαβα φίλε Vouda είπα κάτι ειρωνικό????

Προσπάθησε σε παρακαλώ να μην γενικευεις....

Τελικά όλα καλα με τον χρήστη morius τον βοήθησα εχθές να κάνει upload το site του μέσω msn...

Βέβαια πρέπει να μάθει τι είναι το FTP

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα και να μαθαίνουμε όλοι αλλά και για να συμβάλλω στον κοινό σκοπό (ορισμένων) για να μάθουν παραθέτω ένα link ενός online tutorial που εξηγεί πως μπορείς να αναιβάσεις ένα site στο web αλλά και την είναι το ftp! Είναι χρήσιμο από όλες τις απόψεις νομίζω!

http://www.theriver.com/Subscribers/tutor/ftp/winftp/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΧΡΗΣΤΟΣ [Σήμερα, στις 23:06]

Για να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα και να μαθαίνουμε ...... είναι το ftp! Είναι χρήσιμο από όλες τις απόψεις νομίζω!

Για να θυμούνται οι παλιοί... και να μαθαίνουν οι καινούριοι... :p

Link to comment
Share on other sites

Το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να μπεις www.geocities.com η σελιδα περιλανβανει 2 προγραματα για να δημιουργεις αν θες σελιδα ον λινε ,ftp να ανεβαζεις αρχεια και αλλα πολλα που πιστευς θα σου φανουν πολυ χρησιμα....επειτα μπορεις να βρεις δωρεαν domain www.v13.com και να την μικρινεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [06-12-2004 00:21]

....παιδιά προς τί η ειρωνία? τα ξέρατε όλα εσείς πάντα?

Μίλα ρε συ Voudas,αυτό το θέμα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα και ρότισα μόνο και μόνο για το σχολείο!!!!!

Κατάλαβαις ΧΡΗΣΤΟΣ?????

Μάλλον θα ασχολείθω με το θέμα αυτό(κατασκευη site)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από R@tNET [06-12-2004 02:53]

-Μίλησα γενικά και απροσδιόριστα φίλε μου ΧΡΗΣΤΟΣ... αλλά για να είμαι πιο ακριβής... μου την είχε πει σε εμένα κάποιος όταν ήμουνα ένας ερασιτέχνης όπως ο morius... απλός ο morius θα συνεχίσει να είναι ερασιτέχνης γιατί δεν έχει την σπίθα της θέλησης και δείχνει αδιαφορία... όπως τώρα που δεν τον ενδιαφέρει τι είναι το ftp αλλά κατά τα άλλα θέλει να σηκώσει ιστοσελίδα... :p

:giveup:

Μην τα παραλές και συ τώρα φίλε μου!!!!!

Επείδη δεν ασχολούμε τα σιτε σειμαίνει οτί πάντα θα μείνω όπως είμαι?????

Όσο για την σπίθα δεν ξέρω αν την έχω αλλά ΠΙΣΤΕΥΩ ότι την έχω;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από netcrawler [06-12-2004 08:52]

Δέν κατάλαβα φίλε Vouda είπα κάτι ειρωνικό????

Προσπάθησε σε παρακαλώ να μην γενικευεις....

Τελικά όλα καλα με τον χρήστη morius τον βοήθησα εχθές να κάνει upload το site του μέσω msn...

Βέβαια πρέπει να μάθει τι είναι το FTP

Thanks φιλαράκο

Να σαι καλά,αλλά θα το καλοφτιάξουμε άλλη ώρα οκ?????(για τα προβλήματα λέω...;) )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius [Χθες, στις 14:26]

...Κατάλαβαις ΧΡΗΣΤΟΣ?????

Μάλλον θα ασχολείθω με το θέμα αυτό(κατασκευη site)

Καλώς να ασχοληθείς! Ο λόγος που σου απάντησα έτσι είναι γιατί κι εγώ σχολείο πάω (σε ΙΕΚ του ΟΑΕΔ) και έχουμε και κάτι μ@λακισμ1 που δε σκαμπάζουν κι ενώ το callοβαράνε στις εξετάσεις κλαίγονται για να αντιγράψουν κάνα θέμα! Συνεπώς αφορμή της απάντησής μου της πρώτης στάθηκε ο πιο πάνω συνηρμός! Αυτά... (και για να δεις ότι δεν είμαι κακός, άμα σκαλώσεις πουθενά, και δε βγάζεις άκρη, πες μου να βοηθήσω!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.