Jump to content



Μπερδεμα με καρτα γραφικων σε lenovo laptop?


Recommended Posts

Καλησπερα,φιλη αγορασε και μου εφερε για να περασω windows σε αυτο το λαπτοπ LENOVO ESSENTIAL G500 59-418318 15.6'' INTEL CORE I3-3110M 4GB 1TB AMD RADEON HD8570M 1GB FREE DOS -

Ενω λοιπον το συγκεκριμενο λεει οτι εχει για καρτα γραφικων την "amd hd8570m" ειχα προβλημα με τους drivers,aero,ο δεικτης εμπειριας των windows βαθμολογουσε με "1" την καρτα γραφικων,καποια στιγμη κατεβαζω τους drivers της καρτας γραφικων απο αυτο το λαπτοπ LENOVO ESSENTIAL G500C 59-418321 15.6'' INTEL CORE I3-3110M 4GB 1TB FREE DOS -

που εχει για καρτα γραφικων την "Intel HD" Και ολα δουλευουν ρολοι.Κατεβασα και ενα προγραμματακι για να μου πει τι φοραει το λαπτοπ και μου λεει οτι οντως δεν εχει την AMD8570 που θα επρεπε να εχει κανονικα,αλλα την Intel HD(βλ. εικονα).

Η ερωτηση μου τωρα ειναι : Ενω αγορασε η κοπελα αλλο λαπτοπ δηλαδη το lenovo g500 (και στην αποδειξη λεει οτι αγορασε το g500 με την AMD καρτα και οχι το g500c με την Intel) της εδωσαν αλλο;Ή κατι εχω κανει λαθος;Ξεχασα να αναφερω οτι στο λαπτοπ πανω εχει αυτοκολλητο που λεει οτι ειναι το g500 αλλα και με το σημα της AMD για καρτα γραφικων.

Τελος απο οτι ειδα ισως εχει και αλλος φιλος παρομοιο(;) προβλημα. http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/lenovo-laptop-amd-radeon-139410.html

post-13050-1416078836,4857_thumb.jpg

post-13050-1416078836,5855_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε και τους οδηγούς για την AMD μόνο του δεν μπορεί να την δει. Όπως δεν σου είδε την Intel. Από μόνα τους τα Windows βλέπουν generic vga και όχι και τις 2 κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.