Jump to content



Router...


icy20

Recommended Posts

Καλησπερα,

Εχω ενα draytek 2710n το οποιο εχω την εντυπωση οτι πνεει τα λοισθια... Ειμαι σε αναζητηση νεου ROUTER σκετο οχι modem router καθως ευελπιστω οτι σε λιγο καιρο θα εχουμε vdsl εδω στην περιοχη μου.

Τα key points ειναι:

-Να εχει κουμπακι on/off wifi

-Να αντεχει αρκετες συνδεσεις torrents κτλ

-Να ειναι τουλαχιστον 801.11N 300 (με εξωτερικες κεραιες προτιμαται)

-Παιζω games αρα οτιδηποτε ρυθμισεις εχει μεσα θα εκτιμηθουν

-Πιθανη υποστηριξη VPN καθως εχω VOIP μεσω VPN server με ενα φιλο.

Αυτα... (lol λες και εγραψα λιγα)

Οτιδηποτε προτασεις ειναι ευπροσδεκτες!

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεις οτι εχω το 2710Ν που το ειχα παρει 145 ευρω...Μεχρι 200 τα δινω αρκει να ειναι καλο το μηχανημα και να κανει ολα αυτα που λεω. Τα tplink δεν ξερω δεν τα εχω και σε τρελη εκτιμηση. Παραειναι φτηνο για να πω οτι θα το εμπιστευομουν...

Link to comment
Share on other sites

πάρε το κάποιο mikrotik routerboard 951 αν θες.* Το συνδέεις με το μόντεμ που θα σου δώσει ο πάροχος, και κάνει τα πάντα. dial, ασύρματο διαμοιρασμό, routing, μπλοκάρισμα σάιτ, επιλέγεις ποιες συσκευές θα έχουν πόσο bw, κοκ, και έχουν και ενσωματωμένο 802.11n

*Δεδομένου ότι όλα είναι πολύ κάτω από το όριο που θέτεις, θα πήγαινα στο 951G-2HnD. είναι το ίδιο με το 951ui-2HnD, μόνο που έχει gigabit ethernet.

ΥΓ θέλει να ασχοληθείς κάποια ώρα για το στήσιμο, πάντως. Δεν είναι πλάγκ εν πλέι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.