Jump to content



ΑΓΟΡΑ ΔΙΣΚΟΥ


ΣΤΕΦΟΣ

Recommended Posts

Αν πρόκειτε να το έχεις σαν server (downloading μέσο DSL 24/7) ή για να το πουλήσεις τότε αξίζει...

Πάντος 20GB σκληρό που θα βρεις? Και αν βρεις πάνω από 30 δεν αξίζει να πληρώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να βάλεις μικρότερο απο 80Gb απο θέμα κόστους/χωρητικότητας και μόνο

Η διαφορά τιμής είναι πολυ μικρή. Παίρνεις ένα μέγαλο των χωρίζεις σε partition και τον χρησιμοποιείς ανάλογα για backup - download- mp3s-movies κλπ

Πάντα χρειάζεται ένας έξτρα δίσκος

Απο μάρκες αυτην την στιγμή συμφέρουν οι segate 5 χρόνια εγγύηση και αθόρυβοι

ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ

Καλως ήρθες

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα μικρό δίσκο 20gb επειδή είναι παλιό το μηχάνημα και φοβαμαι να του βαλω πιο μεγάλο σε χωρητικότητα. εσεις τι λετε θα εχω πρόβλημα αν του βάλω μεγάλο σε χωρητικότητα δίσκό;(καινουργιο εννοείται) θα το καθυστερεί το σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω ένα PIII στα 800 και έχω επάνω ένα 20GB και ένα 80GB και λειτουργεί κανονικά με 256 RAM και όχι με 512 που λες εσύ. Όσο για μάρκα μία από τις γνωστές και καλές απλά να προχέξεις να έχει 8mb cache.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΣΤΕΦΟΣ

Σκέφτηκα μικρό δίσκο 20gb επειδή είναι παλιό το μηχάνημα και φοβαμαι να του βαλω πιο μεγάλο σε χωρητικότητα. εσεις τι λετε θα εχω πρόβλημα αν του βάλω μεγάλο σε χωρητικότητα δίσκό;(καινουργιο εννοείται) θα το καθυστερεί το σύστημα;

Για μεγάλο δίσκο τσέκαρε πρώτα αν τον υποστηρίζει η μητρική σου.Εγώ πρόσφατα έβαλα 80αρη σε αντίστοιχο μηχάνημα και στην αρχή για δουλέψει ήθελε update στο bios.Πάλι τον έβλεπε μικρότερο στο startup αλλά στα winΧp όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΣΤΕΦΟΣ

Σκέφτηκα μικρό δίσκο 20gb επειδή είναι παλιό το μηχάνημα και φοβαμαι να του βαλω πιο μεγάλο σε χωρητικότητα. εσεις τι λετε θα εχω πρόβλημα αν του βάλω μεγάλο σε χωρητικότητα δίσκό;(καινουργιο εννοείται) θα το καθυστερεί το σύστημα;

Εγώ σε P3 500Μhz με 64ΜΒ ram έχω 60 GB δίσκο!!!

Δεν νωμίζω να σου παερουσιαστεί κάποιο πρόβλημα, αλλά ακόμα και αν σου παρουσιαστεί θα λυθεί με bios update!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.