Jump to content



Recommended Posts

Εχω την K8N-E deluxe η οποια υποτιθεται οτι κλειδωνει τα agp pci.Mεσα αποτο bios βεβαια δεν βρηκα ρυθμιση lock αλλα μου δινει επιλογη να αναβασω το agp μanual.Ανεβαζοντας το fsb στα 210 ,απο default 200 , στο bios ,μπαινω windows και βλεπω με το agp στα 75.Κανω restart ,στο bios τιμη 66.??τι παιζει,καμια ιδεα:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση αλλάζοντας το agp να αλλάζει ανάλογα και το PCI. η αναλογία είναι 2:1 66/33.

Καλύτερα να μην αλλάξεις καν τo agp bus, το μόνο που θα σε βοηθήσει είναι λιγάκι στο oc'ing της κάρτας γραφικών σου. Παίζει και να χαλάσεις τη κάρτα γραφικών σου έτσι.

Κατέβασε το clockgen, σου δίνει τα bus speeds για agp και pci.

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι πια απο τις δυο ενδειξεις ειναι η σωστη.Αυτη του μπαιος ,66, η του Ntune utility της Nvidia ,75?Διοτι εαν ισχυει η τελευταια το ο/c ειναι για μενα απαγορευτικο αφου ανεβαζοντας το fsb μου ανεβαινει και το αgp.Tελικα εχει η δεν εχει lock η mobo?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.