Jump to content



Ποια έκδοση win7 σε netbook


Recommended Posts

Ποια έκδοση win7 σε netbook asus eee pc 1000 που έχω προτείνετε να του εγκαταστήσω για να μην σέρνεται μετά?

Το μηχάνημα είναι με επεξεργαστή atom 1.6 και 1giga ραμ και δεν θέλω να του ρίξω παραπάνω χρήματα για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το προηγούμενο μοντέλο από το δικό σου (M91MT) του έβαλα τα 8.1 χ32 και παει σφαίρα. Το κακό βέβαια είναι οτι παιδεύτικα να βρω drivers για την κάρτα γραφικών. Όλα τα άλλα τα βρηκε μόνο του.

Έγινε επεξεργασία από lefty2
Link to comment
Share on other sites

Το έχω τώρα με Win7Pro 32bit. Έχει βέβαια και upgrade σε 2gb ram και SSD. Άραγε με Win8.1 να πηγαίνει ακόμα καλύτερα; Σίγουρα πάντως είναι πολύ πιο γρήγορο από τα winxp που είχε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τα 7αρια τα basic,το βλέπω λίγο και τραβάει τα ζόρια του.

Αν δεν το παλαίψω θα πάω στα 8.1 να δω .

Να φανταστώ την πιο μικρή έκδοση,σωστά?


Εγώ που έχω το προηγούμενο μοντέλο από το δικό σου (M91MT) του έβαλα τα 8.1 χ32 και παει σφαίρα. Το κακό βέβαια είναι οτι παιδεύτικα να βρω drivers για την κάρτα γραφικών. Όλα τα άλλα τα βρηκε μόνο του.

και με ποια driver έπαιξε τελικά?

να είμαι προετοιμασμένος :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ποιος driver ήταν. Θα το κοιταξω αύριο και σου ποιος ήταν ακριβώς.

Από ότι είδα στο site τις asus εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα απλά το δικό μου έχει touchscreen και μικρότερο σκληρό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ποιος driver ήταν. Θα το κοιταξω αύριο και σου ποιος ήταν ακριβώς.

Από ότι είδα στο site τις asus εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα απλά το δικό μου έχει touchscreen και μικρότερο σκληρό.

ευχαριστώ

Tζάμπα παιδεύεσαι, ούτε τα 8.1 σου κάνουν.

οκ,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αναβαθμίσεις σε 2gb ram μην έχεις και μεγάλες προσδοκίες.

Και ειδικά σε οτιδήποτε με flash μην ελπίζεις ότι το netbook θα την παλέψει.

Το φαντάζομαι,απλά δεν θέλω να επενδύσω ένα 20αρικο σε ένα netbook που πιάνει το 70αρι :(

Link to comment
Share on other sites

Αποφύγε τα xp. Βάλε μια ελαφριά διανομή Linux καλύτερα.

Μην κρυβόμαστε αν βάλεις windows θέλεις και antivirus. Με Linux δεν επιβαρύνεις το σύστημα και με antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Xp. Ειλικρινά εγώ τα έχω στο νετμπουκ και δεν υπάρχει θέμα. Όσο για αντιικο για να μην Ζορίζεται το netbook κατέβασε malwarebytes. Είναι πολύ καλό αλλά το αρνητικό του είναι ότι δεν σκαναρει αυτόματα κάθε φορά που κατεβάζεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

κανενα antivirus δε χρειαζεσαι με windows αν εισαι προσεκτικος.

Επειδη ειχα πεσει και προσωπικα θυμα της μοδας-καρκινο των netbook, κατεληξα σε ΧΡ lite. Με ssd η διαφορα ηταν μικρη γιατι πραγματικα σερνεται ο ατομ.

Βαλε XP lite (καπου 300ΜΒ ειναι) καλυτερα και αν μπορεις ενα ακομη γιγα ραμ. SSD θα ηταν η τριτη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.