Jump to content



2 ερωτησεις!


kalamaria

Recommended Posts

γεια σας παιδια ..εδω και αρκετο καιρο καιρο εχω ενα προβλημα σχετικα με το ασυρματο δυκτιο 

ο παροχος μου ειναι η cyta και επειδη το ρουτερ  το εχω μακρυα απο το σαλονι αγορασα απο το ebay ενα που μπαινει στο ρευμα το συνδέεις με το ιντερνετ και αυτο εκπεμπει wifi ολα μεχρι εδω καλα 

οταν ομως δουλευει αυτο σταματανε να εχουν ιντερνετ οι ενσυρματοι υπολογιστες που εχω στο σπιτι (4) και μολις το κλεινω με την αντιμετωπισει προβληματων επανερχεται το ιντερνετ σας λεει κατι αυτο?

ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε το προβλημα μου

και κατι αλλο για να μην ανοιγω αλλο θεμα εχω ενα ταμπλετ turbo x coral και θελω να το συνδεσω στην tv (samsung) 

 

 για να βλεπω καμια ταινια απο το ταμπλετ γινετε?

ευχαριστω :)  :) 

 

Έγινε επεξεργασία από kalamaria
Link to comment
Share on other sites

μολις το βγαζω εκτος ολα καλα 

υπαρχει καποιο προγραμα για να βλεπω τις ip απο τις συσκευες που εχω συνδεμενες?

 

αν θες να με πεις πως θα κλεισω  Dhcp!

Έγινε επεξεργασία από kalamaria
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο Link για να δούμε τι είναι αυτό που αγόρασες? Τα περισσότερα επώνυμα έχουν ενσωματωμένο Interface και μπορείς να χειριστείς πολλά πράγματα απο εκεί. Τα κινέζικα δεν έχουν. Γιατί δεν προτιμάς να πάρεις ένα ζευγαράκι Powerline και να ξεμπερδέψεις με το ασύρματο?

 

Το τάμπλετ μπορείς να το συνδέσεις με την τηλεόραση μέσω καλωδίου hdmi (αν έχει τέτοια έξοδο). Αλλιώς ασύρματα γίνεται μόνο αν το υποστηρίζει η τηλεόραση (dlna).

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα αλλά εγώ δεν θα το εμπιστευόμουν. Χτύπα την ip του στον browser και δες αν έχει web interface. Μπες και απενεργοποίησε το dhcp όπως είπε και ο συμφορουμίτης πιο πάνω και μπες σε ένα ένα τα Pc σου και βάλε στατική ip σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα για να υποτιμήσω την νοημοσύνη σου (εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι). Το είπα ειρωνικά ως προς την ποιότητα των κινέζικων προϊόντων που τα περισσότερα έρχονται σε ένα κουτάκι με ένα δίφυλο εγχειρίδιο 2χ4 εκ στα κινέζικα και στα κορεάτικα. Μου είχε τύχει σε ένα wireless case για δίσκο που είχα αγοράσει πριν λίγο καιρό και ενώ έκανε παπάδες, το εγχειρίδιο του ήταν μία σελίδα μπρος - πίσω τίγκα στα κινέζικα και έβγαλα άκρη μόνο με τις ορολογίες που ήταν στα αγγλικά.

Έγινε επεξεργασία από Attilas
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα για να υποτιμήσω την νοημοσύνη σου (εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι). Το είπα ειρωνικά ως προς την ποιότητα των κινέζικων προϊόντων που τα περισσότερα έρχονται σε ένα κουτάκι με ένα δίφυλο εγχειρίδιο 2χ4 εκ στα κινέζικα και στα κορεάτικα. Μου είχε τύχει σε ένα wireless case για δίσκο που είχα αγοράσει πριν λίγο καιρό και ενώ έκανε παπάδες, το εγχειρίδιο του ήταν μία σελίδα μπρος - πίσω τίγκα στα κινέζικα και έβγαλα άκρη μόνο με τις ορολογίες που ήταν στα αγγλικά.

αλλιμονο φιλε μου δεν υπαρχει θεμα ειρωνιας ουτε παρεξηγησεις ισα ισα που θελεις να με βοηθησεις εδω ολοι ειμαστε σαν μια παρεα 

αυτα  τα ειπα  γιατι δεν ειμαι πολυ διαβασμενος αλλα με την βοηθεια εδω που θα παει θα βρω ακρη!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.