Jump to content



Freeze problems


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

 

Πριν 2 βδομαδες εφτιαξε ενα νεο PC φιλος με τα παρακατω

 

ΜSI Gaming 3 z97

Intel G3258

kingston Hyper X 2x4gb 2400mhz

Asus radeon 290

SSD 850 EVO 128 GB

Western Digital 1tb caviar green

Coolermaster 700w PSU

 

Ολα επαιζαν οκ μεχρι και πριν 4-5 μερες οπου ξεκινησε να του freezarei περισσοτερο οταν ανοιγε World of Tanks h Lord of the rings online..To θεμα ειναι οτι δεν κλεινει,δεν του βγαζει BSOD,απλα freezarei h εικονα και μπορουμε και μιλαμε κανονικα Raidcall px.

 

Σημερα στο World of tanks που εκανα ενα check freezare ακουγα τους ηχους κανονικα η εικονα εμεινε κολημενη στο 29 sec και ξεκολησε στα 5 sec μεχρι που κολησε τελειως..

Του ξαναπερασα windows δεν αλλαξε κατι..Φορτωσα και πιο παλιους οδηγους για την asus παλι τιποτα..Το τελευταιο που μας εκανε ειναι ενα freeze σε ποντικι πληκτρολογιο για 5-6 sec και μετα ολα καλα..

 

Καμια ιδεα??Τον εχω βαλει τωρα να κανει ενα memtest 86+ στις μνημες για 1-2 ωρες..Η καρτα ετρεξε furmark μιση ωρα..

 

Θα παω αυριο να dv kai gia update στο βιος της μητρικης..

 

Δεν εχει γινει OC σε τιποτα..Ακομα και οι μνημες ειναι στα 1600.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν δειχνει να ειναι freezarisma απο lag,latency η δικτυο..κατι σε driver ,flash player μου κανει σαν πρωτη φαση..Μετα θα αρχισω δοκιμες στον δικο μου να δω μηπως παιζει απο hardware κατι...Απλα ηθελα να δω μην τυχον ειχε κανεις τα ιδια θεματα με MSI η ATI καρτα...

Link to comment
Share on other sites

Chipset drivers δοκίμασες; Onboard ήχου;

Ρίξε μια δοκιμή με την onboard γραφικών να δεις αν κάνει τα ίδια. Ή δοκίμασε όπως είπες στο δικό σου την κάρτα γραφικών π.χ..

Windows ποια περνάς; Κι επίσης δεν κάνεις κι ένα crystal mark στον ssd μπας κ έχει αυτός θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις θα τσεκαρω οτι μου γραψατε ..Θα παω με τις ram μου και την δικη μου καρτα να δουμε τι γινεται..

 

Οι ram μετα απο 2 ωρες memtest 86+ δεν βγαλανε error.

Θα τρεξω ενα crystalmark και θα τσεκαρω bios και drivers.

 

Windows 7 64bit ultimate

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.