Jump to content



Ανάμεσα σε δύο ram kit


Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω εναν φίλο εχει 4690 ,h97, και θέλει ραμ και δεν ξερει τι να παρει ....εγω τωρα βλεπω 2 αλλα δεν ξερω ποια να του προτείνω ...μια βοηθεια πλζζ...

 

http://www.e-shop.gr/corsair-cmz8gx3m2a1866c9-vengeance-8gb-2x4gb-pc3-15000-dual-channel-kit-p-PER.549311

http://www.e-shop.gr/kingston-hx318c9t3k2-8-hyperx-beast-8gb-2x4gb-ddr3-1866mhz-dual-channel-kit-p-PER.550965

 

Θα συμπληρώσω και κατι ακομα μου ειπε οτι οποια ειναι καλύτερη θα παρει δεν τον πειράζει η τιμη πχ αμα ειναι καλύτερες η κινγκστον θα παρει τις κινγκστον και ασ ειναι 5-7 ευρω ακριβότερες η 10ευρω

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Αλλαγή τίτλου
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι ψηλές οπότε μπορεί να του δημιουργήσουν θέμα με aftermarket ψύκτρα. Ο φίλος σου να έχει υπόψιν ότι ό,τι και να βάλει θα παίξει στα 1600MHz. Ας δει αυτές: http://www.e-shop.gr/gskill-f3-2400c11d-8gxm-8gb-2x4gb-ddr3-2400mhz-cl11-ripjawsx-dual-channel-kit-p-PER.550764

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης να πω οτι με 2 ευρω παίρνει τις 2133 κινγκστον....Απλώς εγω λεω για αυτές τις δυο ποια ειναι καλύτερη..


οχι αφτερμαρκετ δεν θα βάλει ....Για υδρόψυξη στο μέλλον ομως μπορει και να βαλει

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα. Αυτές που πόσταρα. Δεν έχει κάποια λογική να πάρει κάποια από αυτές τις δύο όταν με 15 ευρώ λιγότερα παίρνει μνημες με ίδια ή καλύτερα χαρακτηριστικά.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Nαι εχεις δίκαιο επειδή βλεπουμε ομως crazy sundays είχαν περασει και τα beast 2400mhz στα 77 ευρω αλλα δεν μπόρεσε να τις πάρει ενω τα beast  που έδειξα θα μείνουν εκει και τα κορσαιρακια εχουν ακομα 15 +/- μερες για να λήξει η προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τις προλάβει, ας πάρει τις φτηνότερες 1600αρες που θα βρει. Όπως ξαναέγραψα, όποιες και να πάρει στα 1600 θα πάιξουν έτσι κι αλλιώς. Καλύτερες και χειρότερες μνήμες από άποψη ποιότητας, αν ρωτάς αυτό, δεν υπάρχουν. Τιμή και χαρακτηριστικά κοιτάς.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξερω πολλά απο ραμ δλδ τι κοιτας γιαυτο...Aμα είχε ζ97 μητρική τι μνημες έπρεπε να παρει (απο αυτες που δείξαμε) ??Εγω απλα ήξερα οτι ειναι πολύ καλες οι κορσαιρ και οι κινγστον γιαυτο πρότεινα στην αρχη μονο αυτες ...Και γενικα του αρέσουν και σε ομορφια αυτες οι δυο

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Nαι εχεις δίκαιο επειδή βλεπουμε ομως crazy sundays είχαν περασει και τα beast 2400mhz στα 77 ευρω αλλα δεν μπόρεσε να τις πάρει ενω τα beast  που έδειξα θα μείνουν εκει και τα κορσαιρακια εχουν ακομα 15 +/- μερες για να λήξει η προσφορά 

 

 

που-πως κολλαει ολο αυτο με τις gskill που προταθηκαν και ειναι ετοιμες προς αγορα.

 

Απο αυτες τις δυο που εβαλες μεσες-ακρες καμμια δεν αξιζει γιατι παντα θα υπαρχουν φθηνοτερες και ενδεχομενως καλυτερες.(καλη ωρα η gskill).

 

Αλλα και την προσφορα να μην κυνηγησεις παντα θα βρισκεις 2133αρες -τουλαχιστον- στα 80παρα ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ σε μια ζ97 μητρικη δεν αξίζουν αυτές τις δυο??? Ξεχαστε λιγο το crazy sunday με τις γσκιλλ ...ας παίξουν μόνες τις η κορσαιρ και η κινγστον...Επισης θελει την καλύτερη δεν το νοιαζει το πιο φθηνη το ειπα και στην Αρχη ...Αλλα αμα και το φθηνότερο ειναι καλύτερο αυτο θα προτιμήσει ...αλλα εγω λεω ποιες ειναι καλύτερες οχι πιο φθηνες ..πχ αμα ειναι πιο γρήγορη η κινγστον θα παρει την κινγστον και οχι την γσκιλλ θα τα δωσει τα 15 ευρω

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει λογικη αυτο που λες εσυ ή ο φιλος σου.

 

Θα προτιμησει να δωσει +15€ σε μια εκ των δυο μνημων που διαφορες δεν εχουν για το "καλυτερο"??

 

Γιατι δεν τα εδινε για μια ζ97? 

Γιατι να μην τα εδινε σε "Κ" επεξεργαστη? (αν και δεν διαφαινεται ποιον πηρε).

 

Και καλυτερες ειναι σαν μνημες οι συγκεκριμενες gskill αλλα και φθηνοτερες. Ομοιως και ολες under 80€ που ειναι "μαμα"  rated 2133/2400.

 

Ειτε 10€ δωσει ειτε 100000000€ ...στα 1600μηζ θα παιξουν...ποσο μαλλον για το φιλο σου που ψαχνει πληροφοριες μεσω τριτων. 

 

Αν εχεις φαει τοσο κολλημα με τις συγκεκριμενες δυο ..σαφως και οι φθηνοτερες. Αυτες ειναι οι καλυτερες overall.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει καταλαβα....Να ρωτήσω κατι αλλο απαντήστε μου λιγο για ζ97 μητρικη και 4790κ ποια απο αυτες ειναι καλύτερες (μην κοιτάτε τιμες)...
 

http://www.e-shop.gr/corsair-cmz8gx3m2a1866c9-vengeance-8gb-2x4gb-pc3-15000-dual-channel-kit-p-PER.549311

http://www.e-shop.gr/kingston-hx321c11t3k2-8-hyperx-beast-8gb-2x4gb-ddr3-2133mhz-dual-channel-kit-p-PER.550963

http://www.e-shop.gr/gskill-f3-2400c11d-8gxm-8gb-2x4gb-ddr3-2400mhz-cl11-ripjawsx-dual-channel-kit-p-PER.550764

 

Gaming περισσότερο ...

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Δλδ και σε περίπτωση ζ97 να πάει στις γσκιλλ 2400...αυτο ηθελα να μαθω ποιες ειναι καλύτερες...αρα συμπέρασμα οτι η gskill 2400 που έδειξε ο τρεχχ ειναι οι καλύτερες απο αυτες που έδειξα

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι πιο γρήγορεςςςς???Για ενα πσ ζ97 ι7 4790κ το θελει για γαμινγ και προγραμμς ποια θα ειναι ποιο γρήγορη -καλύτερη??Η γσκιλλ???μεχρι 90 ευρω ποια θα ηταν η καλύτερη??

Έγινε επεξεργασία από AsuS
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος μου αλλα ρωταω για να μαθω γιατι δεν ξερω οπως ειπα απο ραμ σχεδον τιποτα...γιαυτο ρωταω δλδ πχ εγω που θα παω σε 4790κ ,ζ97 προ4 να δωσω 15 ευρω για να παω σε κινγστον 2133 η να παω σε γ.σκιλλ 2400 ??(το θεμα ειναι για τον φίλο μου) απλα ρωταω και για εμενα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.