Jump to content



πρόβλημα στο κατέβασμα απο utorrent με σύνδεση wind


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα με το κατέβασμα απο utorrent. :angry:

Δοκίμασα να κατεβάσω αρχεία χωρίς utorrent και κατεβαίνουν κανονικά.

πείρα τηλ και μου είπαν ότι δεν έχει πρόβλημα η γραμμή μου.

 

Μήπως με δουλεύουν και μου βάλανε κόφτη στο download; :angry:

ξέρει κάποιος να απαντήσει;


τα στατιστικά απο το ρούτερ thomson tg784.

DSL Connection		Link Information			Uptime:	0 days, 0:41:33DSL Type:	G.992.5 annex ABandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:	1.022 / 12.797Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:	23,87 / 474,70Output Power (Up/Down) [dBm]:	12,0 / 19,0Line Attenuation (Up/Down) [dB]:	13,0 / 24,0SN Margin (Up/Down) [dB]:	10,0 / 9,5Vendor ID (Local/Remote):	TMMB / BDCMLoss of Framing (Local/Remote):	0 / 0Loss of Signal (Local/Remote):	0 / 0Loss of Power (Local/Remote):	0 / 0Loss of Link (Remote):	0Error Seconds (Local/Remote):	0 / 0FEC Errors (Up/Down):	0 / 27.468CRC Errors (Up/Down):	0 / 6HEC Errors (Up/Down):	7.526 / 6

άλλο πρωτόκολλο δεν χρησιμοποιεί το utorrent; :angry:

Έγινε επεξεργασία από xaris2335
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν κατεβαίνουν;

Έχεις ανοίξει τα ports στο router;

 

Στο utorrent, Options - Preferences - Connection, το νούμερο που σου βγάζει (port) κάνε το forward στο router.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

μου είπαν να κατεβάσω αρχεία απο εδώ και βγάλανε το συμπέρασμα ότι η σύνδεση μου είναι οκ.


ναι τα πορτς είναι ανοιχτά οκ, χθες κατέβαζα κανονικά, τώρα κατεβάζω με 10Kbyte

Link to comment
Share on other sites

Το utorrent εχει καπου μια ρύθμιση που αυτόματα ρυθμίζει κάποιες παραμέτρους ώστε να εκμεταλλεύεται τη γραμμή πλήρως.

Σε μενα δούλεψε αψογα και μου τερματίζει τη σύνδεση ,ενω κατεβαζα σίγουρα με πολυ λιγότερη ταχυτητα (ετσι το εψαξα κιόλας)

Αν κάποιος φίλος θυμάται που βρίσκεταιβη ρύθμιση θα σε βοηθήσει περισσότερο.

Έγινε επεξεργασία από das
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.