Jump to content



LaCie PORSCHE DESIGN P'9220 1TB USB3.0 ALUMINIUM


Recommended Posts

Παρατήρησα σε forum του εξωτερικού πού λένε / δηλώνουν ότι η Seagate "αγόρασε" πρίν 8-9 μήνες την LaCie..?!

Είναι αλήθεια? Υπάρχει κάποιος που έχει ακούσει κάτι παρεμφερές? Υπάρχει κάτι εδώ μέσα που δεν "βλέπω"?

 

Επίσης βρήκα video στο uTube που ανοίγουν τον αναφερόμενο δίσκο ( Τίτλος Θέματος ) καί...

μέσα είχε τον Western Digital Scorpio Blue 1TB (WD10JPVX) βέβαια το video ήταν... "αρχαίο".

 

Οπότε έαν πραγματικά η Seagate έχει αγοράσει τη LaCie σίγουρα δεν(?) βάζει μέσα τον WD10JPVX...

Έτσι λοιπόν (εάν κάποιος ξέρει), τί δίσκο έχει μέσα ο LaCie PORSCHE DESIGN P'9220 1TB USB3.0 ??

 

Προσοχή παρακαλώ, αναφέρομαι στον P'9220 1TB και όχι σε νεότερα μοντέλλα όπως P'9222 ή P'9223, που μπορεί να "παίζει μπάλα" μόνο η Seagate.

https://www.lacie.com/us/products/product.htm?id=10649

 

Ευπρόσδεκτη η γνώμη σας και οι παρατηρήσεις όσο αφορά αξιοπιστία, ποιότητα, specs γενικά.

Ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας είτε διαβάσετε το post, είτε απαντήσετε :)

 

http://www.skroutz.gr/s/401564/Lacie-Porsche-Design-P-9220-1TB.html

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοίταξε οι εξωτερικοί αλλά και οι εσωτερικοί σκληροί δίσκοι είναι μεγάλο θέμα με πολλές απόψεις περί αξιοπιστίας. Προσωπικά δε θα έπαιρνα έναν σκληρό δίσκο όπως ο Lacie που δεν ξέρω τι μάρκα έχει μέσα. Θα έπαιρνα κατ' ευθείαν Seagate (που δε θα έπαιρνα λόγω κακών εμπειριών) ή Western Digital λόγω καλών. H σειρά My Book είναι για εμένα πολύ καλή. Δεν έχω πάρει γιατί έχω δύο εξωτερικούς seagate που δε θέλουν να κάνουν κανονικό φορμάτ και κάνουν μόνον γρήγορο και είχα ακόμη έναν που χτύπησε η κεφαλή στα δύο χρόνια χωρίς να τον έχω ζορίσει (εξωτερικός και αυτός). Στον τωρινό υπολογιστή έχω 2 green (που θεωρούνται από όσο διαβάζω επίφοβοι) και έναν black WD εδώ και τρία χρόνια και δεν έχει χτυπήσει κανένας. Άλλος μπορεί να έχει κακές εμπειρίες από τους WD. Δε συζητώ για hitachi, toshiba, adata και το κακό συναπάντημα (για εμένα) :p

Έγινε επεξεργασία από Alexgk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.