Jump to content


Ενα προβληματάκι με οθονη και καρτα γραφικων..


Recommended Posts

Γεια σας και παλι παιδια...Καταρχας Χρονια πολλα σε ολους , Χριστος ανεστη...Λοιπον ας μπουμε στο θεμα που με καίει ...θελω να παρω οθόνη απλααα θελω  να με φωτίσετε σε κατι που δεν ξερω...Εχω μια gt610 asus με 1gb και οθόνη 1024χ768 και θελω να παω σε 1920χ1080...και θελω να ρωτησω τωρα...Απο 30φπς που έπαιζα ενα ταδε παιχνίδι πχ δοτα 2 στα medium με την αλλη οθόνη σε ανάλυση 1920χ1080 δεν θα εχω 30 φπσ στα medium ετσι??αν ναι δλδ πόσο περίπου θα πέσουν τα φπς??υπαρχει και περίπτωση να μην το παιζω επειδη θα πέσουν τοσο πολυ τα φπς που δεν θα παίζετε ακομα και στα low??(Καλοκαιρι θα παρω καρτα γραφικων) ... αν γινει οντως ετσι οπως το σκεφτομουν δλδ να μην μπορω να παιζω ακομα και το πιο γελιο παιχνιδι μιας και η καρτα δεν ειναι πολυ δυνατή θα την παρω μαζι με καρτα γραφικων...Ευχαριστω για τον πολύτιμό σας χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

την στιγμη που ησουν ΟΡΙΑΚΑ με τοσο χαμηλες αναλυσεις , σε αυτη την αναλυση που σκεφτεσαι να εχεις , απλα το ξεχνας.
αν μπορεις ψαξε για καμμια 280 / 660τι / 760  μεταχειρισμενες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

H αναγωγή στη νέα ανάλυση δεν μπορεί να γίνει απολύτως αναλογικά, αλλά εφόσον είσαι ήδη οριακά, τότε όπως σωστά σου είπε ο Gomar, στα 1080p το παιχνίδι θα είναι unplayable. Kαι τώρα είναι βασικά, απλά ίσως το ανέχεσαι επειδή συνήθισες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αυτο ηθελα να ακουσω οτι θα ειναι unplayable ..και τωρα ειναι οπως το λες απλα το εχω συνηθίσει γιαυτο αλλα δεν παει αλλο ...

GoMaR αφου δεν γίνεται θα την παρω το καλοκαίρι,μαζι με καρτα γραφικών ...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.