Jump to content



Ποιό απο τα δύο κινητά να επιλέξω?


Recommended Posts

Γεια σας θελω να αγορασω ενα καινουριο κινητο. Εκανα καποια σχετικη ερευνα και κατεληξα στα εξης δυο μοντελα:
1. LG G3 (η εκδοση με τα 32 Gb και  3 Gb RAM)
2. OnePlus One (η εκδοση με τα 64 Gb)

 

Απο οτι βλεπω τα χαρακτηριστικα τους ειναι τα ιδια. Εσεις ποιο απο τα δυο θα μου προτεινατε να παρω??

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα στα 2 δεν ξέρω αν θα έπαιρνα τώρα το 1+1 (αν και το πήρα στον αδερφό μου) αλλά σίγουρα δεν θα έπαιρνα το G3. ο λόγος είναι ότι ακόμα και σήμερα δεν έχει λύσει πολύ σοβαρά προβλήματα. Μπορεί να είναι άριστη συσκευή με πανέμορφη οθόνη ΑΛΛΑ , όταν αγοράζω κάτι θέλω να παίζει σωστά και όχι να κοιτάω κάθε 2 ώρες αν έχει σβήσει. 

Έγινε επεξεργασία από p_under
Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα στα 2 δεν ξέρω αν θα έπαιρνα τώρα το 1+1 (αν και το πήρα στον αδερφό μου) αλλά σίγουρα δεν θα έπαιρνα το G3. ο λόγος είναι ότι ακόμα και σήμερα δεν έχει λύσει πολύ σοβαρά προβλήματα. Μπορεί να είναι άριστη συσκευή με πανέμορφη οθόνη ΑΛΛΑ , όταν αγοράζω κάτι θέλω να παίζει σωστά και όχι να κοιτάω κάθε 2 ώρες αν έχει σβήσει. 

Τι θεμα εχει και σβηνει? Λογω μπαταριας λες ή τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αν κι έχω το 1+1, ίσως έπαιρνα τώρα το lg g3 λόγω μικρότερης τιμής. Μόνο γι'αυτό το λόγο. Θεωρώ καλύτερο το 1+1 για τους δικούς μου λόγους, μα εκεί μπαίνει πια το τι θες εσύ από ένα τηλέφωνο.

Θεωρώ πως ΚΑΝΕΝΑ από τα 2 δεν είναι ξεπερασμένο. Για κανένα λόγο.

Προβλήματα έχουν και τα 2. Θα τύχει να ακούσεις προβλήματα από όσους είχαν όμως.. κι αυτοί είναι σχετικά λίγοι. Όπως σε κάθε συσκευή, έτσι και σ'αυτές τις δύο μπορεί να εμφανιστεί κάτι. Κανένα όμως δεν έχει τελικά κάτι που να το βγάζουν 5 στις 10 συσκευές. Αυτά από μένα.. καλή επιλογή.

 

υ.γ.: Το μέγεθός τους είναι ΣΧΕΔΟΝ ίδιο (σε περίπτωση που παίζει κι αυτό ρόλο για σένα)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να αγορασω ενα καινουριο κινητο. Εκανα καποια σχετικη ερευνα και κατεληξα στα εξης δυο μοντελα:

1. LG G3 (η εκδοση με τα 32 Gb και  3 Gb RAM)

2. OnePlus One (η εκδοση με τα 64 Gb)

 

Απο οτι βλεπω τα χαρακτηριστικα τους ειναι τα ιδια. Εσεις ποιο απο τα δυο θα μου προτεινατε να παρω??

Διαβάζω ότι το LG G3 είναι χειρότερο από το G2 και πολλοί παίρνουν το προηγούμενο μοντέλο για τον λόγο αυτό. Το 1+1, είναι λίγο παλιό, αναμένεται να βγει τώρα το 1+2. Τι budget έχεις περίπου και τι ζητάς μήπως και βρούμε τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Το budget μου ειναι γυρω στα 350. Απο τα reviews που εχω δει για τα δυο κινητα, δεν παρατηρω μεγαλες διαφορες. Η μονη διαφορα ειναι οτι το lg g3 εχει καλυτερη αναλυση εικονας αλλα αυτο δεν ξερω αν θα εχει μεγαλη διαφορα στο ματι. Ισως καιι η μπαταρια του να τελειωνει λιγο γρηγοροτερα απο το 1+1 για αυτο τον λογο. Κατα τ' αλλα νομιζω πως τα 2 κινητα εχουν της ιδιες δυνατοτητες. Τωρα δεν ξερω, εσεις θα μου προτεινατε και καποιο αλλο εκτος απο αυτα τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει και 1+1 και g2 και g3! To g3 είναι σίγουρα καλύτερο από το g2 και σε χαρακτηριστικά και σε λογισμικό. Επίσης, κάτι που είναι πιο υποκειμενικό, υπερτερεί και σε εμπειρία χρήστη (πιο φλατ διεπαφή). Η μπαταρία του όντως δεν κρατάει ολόκληρη μέρα, αλλά κανένα κινητό με τέτοια οθόνη δεν κρατάει όλη μέρα. Τώρα για το 1+1 έχω να πω ότι με την 1η επαφή νιώθεις ότι το υλικό κατασκευής είναι "φθηνό" και γενικά σαν αισθητική δεν ελκύει καθόλου. Από χαρακτηριστικά είναι καλό, αλλά κανα 2 φίλοι που το είχαν το άλλαξαν σε λιγότερο από χρόνο λόγω κολλημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.