Jump to content



Κανεις με Αcer Travelmate 420 πριν το σπασω?


georgeks78

Recommended Posts

Ρε παιδια ελεος με αυτη την acer μου χουν σπασει τα νευρα. Εχω ενα ρημαδι travelmate 420 και θελω να βαλώ ενα ρημαδι video receiver ξερωγω τι ειναι αυτο της pixelview μοντελο PV-NT1004+ αυτο συνδεεται μεσω usb στο λαπτοπ και βλεπεις ΤιΒι, Βιντεο κανεις εγγραφες κτλ. Λοιπον παιζει σε ΟΛΑ τα λαπτοπ και ΟΛΑ τα desktop εκτος απο το ρημαδι μου. ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ. Τι φορματ τι drivers τι προσευχες παρακαλια κτλ κτλ ΟΛΑ τα εχω κανει αυτο τιποτα. Ανοιγει το προγραμμα μετα την εγκατασταση και αρχιζει ενα διαρκες loop απο source se source. αντεννα> cable> composite . Το ΜΟΝΟ που μου εχει μεινει πριν το κανω υποθετο σε κανα γιαπονεζο ειναι bios update Που στο σιτε της acer

το λινκ για το τελευταιο bios ειναι νεκρο και δεν υπαρχει ΟΥΤΕ στον ftp server τους. Επισης δινουν και κατι αλλες εκδοσεις σε ενα ζιπ το οποιο ΔΕΝ σου λενε τι να κανεις. παρτο και φατο δηλαδη. Ενταξει bios updates εχω κανει ενα σωρο αλλα το ρημαδι το readme το διαβαζω καλου κακου, σημειωτεον οτι μαλλον το ζιπ πρεπει να μπει σε φλοππυ αλλα το λαπτοπ δεν εχει φλοππυ . Εστειλα μαιλ στο webmaster ΓΟΥΑΟΥ. και περιμενω απαντηση,

Το δευτερο που δεν εχω δοκιμασει ειναι μηπως λεω μηπως αυνανιζονται τα xp home και δοκιμασω τα pro. αλλα μου φαινεται λιγο χαζο αυτο.

εχει κανεις το μοντελο αυτο ? εχει κανει bios update ? εχει παρατηρησει κανα προβλημα με τα usb του. Απ οσο ξερω service στην ελλαδα δεν υπαρχει ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

georgeks78 πριν λίγες μέρες μίλησα με την MDI, που έχει αναλάβει το service, σχετικά με το bios update του Travelmate 2700 και μου είπε ότι το πας εκεί και αναλαμβάνουνε αυτοί να το κάνουν σε κανά δύο εργάσιμες. Πάντως, ο τύπος που μίλησα φαίνεται να τα έχει "χακέψει" τα μηχανήματα, οπότε νομίζω πως δεν έχεις τίποτα να χάσεις εάν επικοινωνήσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

δε δοκιμάζεις κα άλλους οδηγούς στην gpu μπας και..?

ή άλλη έκδοση προγράμματος/driver της συσκευής? (ακόμα και παλαιότερης αν έχεις τη latest)

Τα εχω κανει ολα αυτα. Εχει ατι ραντεον μομπιλιτυ 7500 και αν πας στο σιτε της ατι σου λεει τραβα κατεβασε τους απο το σιτε του κατασκευαστη αλλα το σιτε του κατασκευαστη (ασερ) εχει να ανανεωθει απ το 2002...........

@yiannis ποσο σε χρεωνουν?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78

αλλα το σιτε του κατασκευαστη (ασερ) εχει να ανανεωθει απ το 2002...........

σημείωσε ότι τα site της acer είναι λίγο μπλέξιμο

αν θυμάμαι καλά αυτό που έχει τα περισσότερα είναι το

http://support.acer-euro.com/

τσέκαρε και το

http://www.acerpanam.com/synapse/homepage/view_public.cfm?edit_id=34&website=AcerPanAm.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.