Jump to content



Δεν μπορω να μπω στα windows μετα απο ενωση partition


Recommended Posts

Προσπαθησα να ενωσω καποιο partition 120 mb με αυτο των windows με το προγραμμα aomei partition. Eνω το ειχα κανει με επιτυχια παλαιοτερα με το easeus partition, τωρα προσπαθησα με το aomei και αντι να μου ενσωματωσει το μικρο στο partition με τα windows εγινε το αντιθετο (απ'οτι καταλαβα), με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στα windows.

Mετα απο καποιες προσπαθειες απο safe mode, καταφερα και μπηκα, αλλα μου εμφανιζει μαυρη οθονη κατα την εισοδο.

Το θεμα ειναι απ'οτι καταλαβα, οτι λειτουργουνε τα παντα, αλλα φως πουθενα :p

Το λεω αυτο γιατι λειτουργει ο task manager με ctrl-alt-delete, οταν παταω βοηθεια των windows με βγαζει κανονικα στο internet, οταν κανω τερματισμο λειτουργουνε ακομα και οι ενημερωσεις, αλλα δεν εμφανιζετε ο explorer, ακομα και οταν δινω νεα εργασια απο τον task manager, αλλα το ιδιο μου κανει και στην ασφαλη λειτουργια, ουτε εκει μου εμφανιζει εικονα και τελος δεν μου εμφανιζει καμια επαναφορα συστηματος, παρότι πριν λειτουργουσε κανονικα.

Nα πω επισης οτι η εντολη sfc /scannow βρισκει καποια κατεστραμμενα αρχεια αλλα δεν μπορει να τα διορθωσει, την εχω τρεξει αρκετες φορες με boot απο το cd των windows (στις επιλογες αποκαταστασης)

Υπαρχει περιπτωση να εχει διαγραφτει καποιος driver της καρτας γραφικων; γνωριζει καποιος πως μπορω να διορθωσω την κατασταση;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν ανεφερα; εχω κανει αρκετες φορες το sfc /scannow και μου βγαζει οτι βρισκει καποια κατεστραμμενα αρχεια αλλα δεν μπορει να τα διορθωσει, ποσες να το κανω ακομα, υπαρχει περιπτωση να διορθωθει; επισης η επιδιορθωση στην εκκινηση, αναφερει οτι δεν υπαρχει προβλημα :huh:

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αυτην δινω, αλλα...δεν ξερω αν χρειαζετε να την δωσεις μεχρι να επιδιορθωσει ολα τα αρχεια, την εχω δουλεψει τουλαχιστον 4-5 φορες και μου βγαζει συνεχεια το ιδιο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.