Jump to content



σκέψεις για αγορά φορητού ηχογράφου ήχου . zoom h4 ή h5;


Recommended Posts

Καλημέρα στους συμφορουμίτες.

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τα παραπάνω.για ερασιτεχνικές ηχογραφήσεις εσπερινών και εαν είναι καλή η ποιότητα αυτά που αναπαράγουν ορισμένες συσκευές . Όπως το ντακ που έχω για να ακούω ήχο.

Έχω δει ότι τα προτείνουν και για dslr .έχω για την μηχανή το rode stereo video mix . Από τα ρεβιού που έχω δει δεν με ικανοποίησε η ποιότητα στην dslr μηχανή που είχαν.νομίζω ότι το δικό μου ακούγεται καλύτερα.

Α)με το φορμα που γράφουν τι παιζει ; είναι ένα ειδικό wav ,broadcasting το λένε . Παίζει με τα media player και το foobar 2000 ή θέλει το δικό του πρόγραμμα;;

Β)σε ένα ρεβιου είδα αυτός που ηχογραφούσε από line in με xlr είπε ότι εαν βάλεις εναν αντάπτορα xlr σε καρφί ακούγεται καλύτερα.είναι δυνατόν ;;;

Γ)σε σχέση με το μικρόφωνο του κινητού θα δώ χαώδη διαφορά;; ή οι διαφορές είναι μικρές ;;;σε σχέση με την dslr νομίζω ότι το δικό μου μικρόφωνο ακούγεται καλύτερα.

Εαν γίνεται να απαντήσουν και χρήστες που το έχουν χρησιμοποιήσει.

Αλλά γενικά κάθε γνώμη καλοδεχούμενη.

Για να ηχογραφώ χώρο εκκλησίας με απόσταση 5 μέτρα από το ηχείο κάνει το μαμά μικεόφωνο η πρεπει να πάρω το πουράκι ;;;

Ευχαριστώ .

Έγινε επεξεργασία από Γεώργιος
Link to comment
Share on other sites

Γ)σε σχέση με το μικρόφωνο του κινητού θα δώ χαώδη διαφορά;; ή οι διαφορές είναι μικρές ;;;σε σχέση με την dslr νομίζω ότι το δικό μου μικρόφωνο ακούγεται καλύτερα.

 

καλα εννοειται πλακα κανεις ? :p

 

Τα κινητα εχουν καλυτερο μικροφωνο απο τις dslr γιατι ...το χρειαζονται περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.