Jump to content



Αγορά από άγνωστο


chris2

Recommended Posts

Καλησπέρα 

 

Έχω το oneplus one 64gb και λέω να το πουλησω. Βρήκα έναν σε μια ομάδα στο Facebook οποίος πουλάει s6 edge 32gb και θέλει 400 dollars. Εγώ του ζήτησα 350ντολαρς και συμφώνησε με διαφορά από εμένα . Μέ λέει αποστολή με double box μέσω ups ή FedEx. Υπάρχει κάποιος τρόπος αποστολής ώστε να το παραλάβω εγώ πρώτος και να δώσω μετά το δικό μου?? Γιατί βρωμάει λίγο η υπόθεση. Τόσο φτηνά, συμφώνησε για το oneplus one σε αυτά τα λεφτά, αλλες φωτογραφίες από το αρχικό post μου έστειλε, δεν ρωτάει κατάσταση, πότε αγοράστηκε, πως θα του στείλω τα λεφτά 

 

Έχει κανένα επιχειρήσει να αγοράσει έτσι στα τύφλα? 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρόσεξε και μην κάνεις τίποτα. θα χάσεις τα φεφτά σου τζάπα. βγάλε αγγελία και αντάλαξε το χέρι με χέρι εδώ ελλάδα.πρώτα θα δείς τι θα πάρεις και μετά θα ανταλλάξεις......στο facebook έχει κάθε καρυδιάς καρύδι....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν εχει ZONG σε καθε γωνια του Internet. Προσωπικα εχω παρει πολλα κινητα απο ιδιωτες απο εξωτερικο χωρίς κανενα προβλημα. Απλα πρεπει να ψαξεις που και τί και οχι στα τυφλα.

 

Ανταλλαγη απο τετοια αποσταση δυσκολο. Αντλλαγη εντος ελλαδος εχω κανει απο αποσταση επανελλημενα χωρις θεμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και μονο αν υπάρχει καποιο συστημα αξιολογήσεων τύπου ebay ,insomnia η δεν ξέρω γω τι.

Και πάλι ρισκο το θεωρώ.

Εγω προσωπικά ,που κανω πολυ συχνά συναλλαγές με μεταχειρισμένα κτλ ,σε μια περιπτωση σαν τη δική σου ,δε θα προχωρούσα με τίποτα .

Μυρίζει.

Δε λεμε οτι ειναι και στάνταρ μουφα ,αλλα δεν ειμαστε και για να ρισκάρουμε τα λεφτακια μας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ και εγώ ακριβώς αυτά σκέφτομαι. Πρέπει να είναι ή χαζός ή να παίζει μαμουνια γιατί τώρα με λέει ότι θα το στείλει πρώτος και εγώ μέτα. Πρώτον είναι δυνατόν να χρεωθω από τελωνείο ή από την μεταφορική όταν θα παραλάβω?? Και επίσης έστω ότι έρχετε ο κουριερ και όλα καλά και το φέρνει είναι δυνατόν να το ανοίξω να το δω? Και άμα είναι καμία μαϊμού να του το δώσω πίσω? Επίσης άμα το ζητήσω ο imei ή το σειριακό αριθμό μπορώ να τα τσεκάρω πουθενά στο ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.