Jump to content



Αγορά Audigy2 ZS ή υπομονή για Intel HD;


Fandom

Recommended Posts

Παιδιά κατα τη γνώμη σας, τι συμφέρει περισσότερο;

Αγορά μιας Audigy 2 ZS τώρα ή υπομονή μέχρι του χρόνου όπου θα βγούν μητρικές με Intel HD;

Η ποιότητα του ήχου των επερχόμενων μητρικών θα είναι καλύτερη ή χειρότερη της ZS; Μήπως θα τρώει πολύ cpu αυτό το onboard audio;

(Κοινώς, να πάρουμε τώρα audigy 2 ή να περιμένουμε τον καλύτερο ήχο μέχρι την επόμενη αναβάθμιση;)

Link to comment
Share on other sites

’με να πάρεις μια Audigy 2 ZS. Δε νομίζω να καταλάβεις διαφορά στον ήχο. Πρέπει να έχεις φοβερό αυτί για να καταλάβεις διαφορά στον ήχο σε κάρτες τέτοιου επιπέδου...

Γιατί την θές περισσότερο; Παιχνίδια και ταινίες ή sound producing; ’μα την θες για το δεύτερο δε σου κάνει. Καλιά να πας να πάρεις μια Terratec PHASE 28 ή αν αντέχει η τσέπη σου την 88άρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω φοβερές απαιτήσεις στον ήχο, απλά θέλω μια καλή καρτούλα για τα logitech 5.1..

Η Live 24bit κάνει τίποτα; Δεν θέλω να αγοράσω κάρτα και να μή καταλάβω διαφορά απο τις onboard, και ελπίζω να μην τρώει πόρους απο τη cpu :).

Link to comment
Share on other sites

Για τι δουλειά τη θές;

Αν τη θες για Home cinema είναι μια από τις καλύτερες που μπορείς να βρείς.

Αν τη θες για παιχνίδια πιστεύω σου κάνει μια χαρά και η Audigy player.

Τι onboard codec έχεις; Αν έχεις Azalia τότε δε νομίζω να δείς τόσο μεγάλη διαφορά όση θα δείς αν έχεις κάτι παλιότερο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.