Jump to content



Πρόβλημα με λήψη καναλιών σε TV200XP - Solved!


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα με το Winfast PVR. Με το που το ανοίξω μου βγάζει "Winfast PVR Application has encountered a problem and needs to close." και με παραπέμπει να το αναφέρω στη MS. Στέλνω αναφορά αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς τι φταίει;

Αν δε βρεθεί λύση θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο άλλο freeware προγραμματάκι για παρακολούθηση τηλεόρασης και εγγραφή.

Έχω WinXP SP2 και την Winfast TV2000XP Deluxe. Το πρόβλημα δεν έπαψε να υφίσταται και μετά από format. Μπας και φταίει το SP2;

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, το έβαλα και δεν κάνει τα ίδια με το άλλο. Έχω όμως άλλο πρόβλημα. Είναι φυσιολογικό που πιάνω μόνο ET1 και αυτό με άθλια εικόνα; Δεν την έχω ξαναδοκιμάσει σαν κάρτα τηλεόρασης μιας και μέχρι πρότινος, στο παλιό σπίτι δεν είχα πρίζα τηλεόρασης στο δωμάτιό μου. Μπορεί να μου πεί κάποιος τις ρυθμίσεις του;

Link to comment
Share on other sites

Την έχω συνδέσει με την κεραία τηλεόρασης του σπιτιού. Από την ίδια κεραία παίρνει και η τηλεόραση στο σαλώνι που όμως πιάνει τα πάντα κανονικά. Θα πάω τώρα να τσεκάρω το καλώδιο και να δώ και τις ρυθμίσεις από την κάρτα του πατέρα μου. Τελείως άλλη κάρτα και πρόγραμμα αλλά τι να κάνουμε;

Χώρες δοκίμασα την Ιταλία και την Τουρκία (τις πιο κοντινές δηλαδή) αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

’λλο και τούτο! Στου πατέρα μου με Manli TV-Tuner και το δικό του πρόγραμμα μου λέει "Sorry, you have no video capture software"! Τέσπα, ασ'το για άλλη ώρα αυτό, θα το βρώ μόνος μου. Μπορεί να μου δώσει κάποιος τις ρυθμίσεις του; Εγώ έχω βάλει Greece-PAL και antenna.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.