Jump to content



εξωτερικό dvd writer . είσοδος δίσκου .


Recommended Posts

γεια σας . πήρα δοκιμαστικά ένα εξωτερικό dvd για να ακούω κάποια δισκάκια audio επειδή έχω αλλάξει την διαρύθμιση του πι σι και βαριέμαι να ανοίγω το tray του ιντερναλ dvd .

έχω μια απορία .

μάλλον είναι όλα τα εξωτερικά έτσι και μάλιστα τα σλιμ .

ξέρει κανείς εαν υπάρχει μοντέλο , στα εξωτερικά dvd , το tray  του (δεν ξέρω πως λέγεται τεχνικά ) , το μέρος που εισάγεται το δισκάκι να μην έχει ρότορα (δεν ξέρω πως λέγεται ) ? να είναι δηλαδή όπως τα ιντέρναλ ?

να μπαίνει το σι ντι χωρίς κόπο ?

 

και μια ακόμη απορία μάλλον πατάτα . υπάρχει ελλάδα docking station για internal dvd ? η αντάπτορας usb ?

 

ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά ψάχνεις slot in dvd. Αυτά υπάρχουν και σε εκδόσεις fat (5.25 in. Για desktop) και σε slim για λάπτοπ. Θήκες για να τα κάνεις εξωτερικά υπάρχουν και για τα μεν και για τα δε. Επίσης υπάρχει και σκέτο καλώδιο ανταπτορας χωρίς την θήκη κουτί.

 

Ολα τα βρισκεις στο ebay και ισως και στο skroutz. Για τι ακριβως ενδιαφερεσε μηπως και βρουμε απο που να το αγοράσεις

 

http://www.ebay.com/itm/USB-External-Slot-in-DVD-RW-CD-RW-Combo-Drive-Burner-DVD-ROM-CD-ROM-for-Macbook-/351422601418?hash=item51d26b58ca

post-31126-0-31181100-1440873602.jpg

post-31126-0-48645300-1440873612.jpg

post-31126-0-92104000-1440873629.jpg

post-31126-0-88547500-1440873645.jpg

post-31126-0-90478200-1440873804_thumb.j

post-31126-0-18212300-1440874025_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από komos
Link to comment
Share on other sites

η τρίτη εικόνα με ενδιαφέρει . και ο αντάπτορας στο τέλος .

μιλάω για ελλάδα πάντα . να μπορώ να πάω να το πάρω .

δεν ξέρω τεχνικά πως λέγεται .

στο εξωτερικό που πήρα το δισκάκι κουμπώνει πάνω σε ένα κυκλικό ρότορα . δεν ξέρω πως λέγεται . δεν ξέρω εαν είναι το ματάκι που λένε.

στα εσωτερικά το δισκάκι δεν κουμπώνει πουθενά. είναι σαν συρτάρι .

δεν ξέρω εαν σου δίνω να καταλάβεις τι εννοώ .

α) πρώτα έαν υπάρχει εξωτερικό dvd με το δισκάκι να διαβάζεται χωρίς να κουμπώνει , να το προτιμήσω .

β)εαν όχι πάμε σε docking station ή εξωτερική θήκη

γ) εαν όχι πάμε σε αντάπτορα.

μπορείς να μου γράψεις πως λέγονται τα β και γ ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.