Jump to content



απο που και ποιο? Στέγη για PC


DarkSaga

Recommended Posts

εσείς όλοι που βολτάρετε δικτυακα και μή δε ρίχνεται καμμιά ιδέα.....

για κουτί ψάχνω κάτι σε full η server αλλά με το κόστος ενός midi :)

πως τα λέω......

κύρια χαρακτηρισικά η άπλα μέσα και ο δεσμευμένος χώρος με ράγες ως κάω για σκληρούς κλπ και ο ψηλός βαθμός ομορφιάς+εργονομίας προς κόστος.....

τα 200 ευρώ απορρίποναι θέλω κάτι πολύ πολύ φτηνότερο υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

http://www.dvhardware.net/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=27

βρήκα αυτό το review απο το εσωτερικό κρίνοντας είναι ακριβώς!!!! το chieftech του πλαισίου!

μα ακριβώς!!!

όντως καλή λύση απο πού και΄πες αν έρχεται με psu απάνω στα 100E,το ξεφτύλισα?

κάτι που να παίρνει 2χPSU?

πιο γήπεδο?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα πηγαινα σε μεταχειρισμενο LianLI PC 75...........κριμα που δεν προλαβες τον PGM.....εδινε ενα τετοιο για 80ευρω.

τσεκαρε και τις σειρες midi server απο Casetek και Akasa.δεν ξερω βεβαια αν θα βρεις ποικιλια αλλα εχουν πολυ καλα κουτια και σε καλες τιμες(τουλαχιστον εξω)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

http://www.dvhardware.net/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=27

βρήκα αυτό το review απο το εσωτερικό κρίνοντας είναι ακριβώς!!!! το chieftech του πλαισίου!

μα ακριβώς!!!

όντως καλή λύση απο πού και΄πες αν έρχεται με psu απάνω στα 100E,το ξεφτύλισα?

κάτι που να παίρνει 2χPSU?

πιο γήπεδο?

Είναι ακριβώς το ίδιο κουτί (όσων αφορά το σασί) και μην ακούς για καλύτερη ποιότητα κατασκευής επειδή είναι Antec. Από το ίδιο εργοστάσιο βγαίνουν.

Προτάσεις μου είναι:

Chieftec DA-01W (αυτό του Κοπρίτη). Είχα κάποτε το μικρό του και είναι πολύ ωραίο κουτί. Αυτό που σου λέω παίρνει δυο τροφοδοτικά αλλά δεν έχει ράγες για τους δίσκους. Υπολόγιζε γύρω στα 100 μαζί με τροφοδοτικό Chieftec 340W.

Chieftec BX-01B. Είναι πιό μικρό, δεν παίρνει δεύτερο τροφοδοτικό αλλά έχει ράγες για τους δίσκους και γενικά screwless χαρακτήρα. Υπολόγιζε γύρω στα 80 χωρίς τροφοδοτικό.

Καλύτερα βέβαια, μπορείς να μπείς στο site της Chieftec www.chieftec.com και να βρείς αυτό που θες και να το παραγγείλεις από το Πλαίσιο. ’μα σου το αρνηθούνε, e-mail κατ'ευθείαν στην εταιρία...

Σου προτείνω Chieftec επειδή είναι φοβερά κουτιά για τα λεφτά τους και έχουν πάρα πολλές εργονομίες. Έχω δύο και έχω στήσει και άλλο ένα σ'ένα φίλο και είναι τέλεια κουτάκια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.