Jump to content



Έχει κάποιος XaserIII V2000A?


AC9800PBA

Recommended Posts

Όπως είχα γράψει...

Xaser 3 V2000A modded by KTM. WaterCooling Block και καλούδια by 11.Eheim 1250 και Τygon R3603 .Enermax EG651P-V(E) +3.3v mod.ASUS P4C800 E-Deluxe Vdimm και Vdroop by me. NorthWood 3C@255fsb@3825Mhz. Radeon 9800Pro/128 WaterCooled 470/400 με Vgpu και XT bios. Toν χειμώνα 26 full load απο Asus Probe και τώρα 31

Χωρίς W/cooling δεν το έχω δει να σου πω.

Πάρε και μία pic...

post-78-1442173704,5174_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

AC9800PBA έχω το Xaser ΙΙΙ V1000A με 5 ανεμιστήρες να δου λεύουν στη μέση (2 μπροστά εισαγωγή, 2 πίσω εξαγωγή, ένας πάνω εξαγωγή). Οι θερμοκρασίες που έχω τώρα είναι :Idle 35 CPU & MB 32 και full load 44 CPU & MB 36. (ASUS Probe)

Το σύστημα αποτελείται από P3,2 με μία Zalman 7000CU (2300RPM) Tt Purepower 480 (3000RPM), Asus p4c800 e deluxe.

Με τι μετράς την temp στο case που λες ότι έχεις πρόβλημα? Με τις άλλες θεμοκρασίες τι γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Με sensor από το hardcano 12 τοποθετημένος πάνω από την SLK (δεν την ακουμπάει) και χτηπάει κάτι 39C το μεσημέρι σε full load με cpu its ok όχι πάνω από 47C. Στην 9800pro έχω 45C idle και full δεν έχω μετρήση ακόμα.

Το V1000A έχει πάλι τις θέσεις για τους hdds μπρόστά από τους μπρόστά fans?

Link to comment
Share on other sites

Το V1000A έχει πάλι τις θέσεις για τους hdds μπρόστά από τους μπρόστά fans?

Ναι. Ο αέρας που βάζουν ου δύο ανεμιστήρες πέφτει πάνω στους hdd.

Στην ψύκτρα τι πάστα έχεις βάλει? Πάντως οι θερμοκρασίες που γράφεις δεν είναι και τρελλές.

Link to comment
Share on other sites

Με άερα πόσο χαμηλότερα να πας? Φτιάξε λίγο τα καλώδια να είναι όσο πιο μαζεμένα γίνεται κ.λ.π. Αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι άλλο...

Μην ξεχνάς πάντως ότι οι ζέστες έχουν πιάσει για τα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΟΚ από καλώδια νομίζω...Θα δοκιμάσω να άντικαταστήσω τους fans που έχω με Delta και αν δεν δω διαφορά θα καταλάβω ότι τόσα τραβάει το case με την θερμοκρασία δωματίου 25C ;)

Με delta :096: Αμάν δεν μπορώ ούτε να το σκέπτομαι !! :065: :089:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.