Jump to content



Mετατροπη αρχειου ηχου σε *.Mid!!!!


vayper

Recommended Posts

Θελω να βαλω στο κινητο μου μελωδιες που μου αρεσουν αλλα οπως γνωριζετε πρεπει να παρω ή να στειλω μυνημα σε καποιο τηλεφωνο.

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο??

Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο στον υπολογιστη του?

Link to comment
Share on other sites

Wav, mp3 και τα ρέστα, > σε mid, πολύ απλά δε γίνεται.

Mid > σε Wav, mp3, γίνεται.

Περισσότερες λεπτομέρειες από τους ειδικούς: www.myphone.gr

Amazing Midi

Mobile AMR για SONY Ericsson

To πρωτο δεν το εχω δοκιμασει. Το δευτερο δεν κανει καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ τα και θα με θυμηθείς... τα αποτελέσματα είναι για κλάματα γιατί πολύ απλά τα midi είναι νότες. Σκέψου το απλό: αν κάτσεις σε ένα αρμόνιο, μπορείς να παράγεις νότες και να τις ηχογραφήσεις (Wav). Να κάτσεις όμως να παράγεις νότες από μια ηχογράφηση κανένα μηχάνημα δε μπορεί να το κάνει γιατί η ηχογράφηση δεν παρέχει πληροφορίες για τις νότες.

Γι αυτό και τα αποτελέσματα στα διάφορα προγράμματα που υπάρχουν είναι επιεικώς απαράδεκτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χρησιμοποιησεις το Nokia multimedia converter για να κανεις καποια αρχεια σε μορφη amr (παιζονται απο τα περισσοτερα κινητα νομιζω). Και μετα μπορεις να ψαξεις μηπως βρεις καποια κομματια που σου αρεσουν κατευθειαν σε μορφη midi (κυκλοφορουν καμποσα στο νετ), να τα κοψεις να τα ραψεις και να τα περασεις σαν ηχους κλησης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χρησιμοποιησεις το Nokia multimedia converter για να κανεις καποια αρχεια σε μορφη amr (παιζονται απο τα περισσοτερα κινητα νομιζω). Και μετα μπορεις να ψαξεις μηπως βρεις καποια κομματια που σου αρεσουν κατευθειαν σε μορφη midi (κυκλοφορουν καμποσα στο νετ), να τα κοψεις να τα ραψεις και να τα περασεις σαν ηχους κλησης.

Αυτο θελω να κανω.Να περασω αρχεια σαν ηχους κλησεις.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να βρω τα κομματια που θελω για αυτο και ζηταω καποιο προγραμμα που να τα μετατρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ τα και θα με θυμηθείς... τα αποτελέσματα είναι για κλάματα γιατί πολύ απλά τα midi είναι νότες. Σκέψου το απλό: αν κάτσεις σε ένα αρμόνιο, μπορείς να παράγεις νότες και να τις ηχογραφήσεις (Wav). Να κάτσεις όμως να παράγεις νότες από μια ηχογράφηση κανένα μηχάνημα δε μπορεί να το κάνει γιατί η ηχογράφηση δεν παρέχει πληροφορίες για τις νότες.

Γι αυτό και τα αποτελέσματα στα διάφορα προγράμματα που υπάρχουν είναι επιεικώς απαράδεκτα.

Πολυ καλα αυτα που λες.Μπορεις να μου πεις ομως πως τα φτιαχνουν οι εταιριες που τα διανεμουν μεσω τηλεφωνων???(090....και δεν συμαζευεται).Αυτες τι διαφορετικο χρησιμοποιουν????

Link to comment
Share on other sites

απλώς πληρώνουν 2 κανίβαλους που δεν έχουν δουλεία και αυτοί κάθονται και βγάζουν μία-μία τις νότες και εγώ ξέρω ότι από wav se midi ==χάλι μαύρο

εξάλλου πολλά είναι άθλια

Καλα και αυτοι κανιβαλους βαλαν για να κανουν σωστη δουλεια??

Δεν μπορουσαν να βαλουν κανα σπουδασμενο ατομο??

Παντως δοκιμασα τα προγραμματα που ειπατε.Μερικα ακουγονται.Αλλα ειναι τελειως απαραδεκτα.:076: :076:

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζονται σπουδές για να γράψεις μία χούφτα νότες.Ειδικά αν έχεις ένα αρμόνιο ή μία φλογέρα-μη γελάτε- χρειάζεται μόνο τις νότες να ξέρεις.Αν τώρα πρόκειται να φτιάξει κανείς σωστό πολυφωνικό ήχο τότε πρέπει να ξέρει λίγη αρμονία.Κατά τα άλλα στο 3310 έφτιαγνα ότι τραγούδι ήθελα μέχρι που βαρέθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.