Jump to content



τι υδροψυξη να παρω?


kleomenis1442169074

Recommended Posts

Παιδια ψαχνω για υδροψυξη εξωτερική για cpu, chipset, και vga.

Σκεφτομαι απο checkmate για corsair hydrocool 200, coolermaster aquagate, levicom watercube, Tt Aquarius III, Koolance EXOS.

Ποιο ειναι καλυτερο απ'αυτά? Γνωρίζετε κάποιο άλλο συστημα εκτός απ'αυτά σ'αυτή την κατηγορία τιμής και ποιοτητας?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλως ήρθες στο foroum!

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεχάσεις τις έτοιμες λύσεις και να αγοράσεις κομμάτι κομμάτι το W/C σου.

Με τα ίδια χρήματα θα φτιάξεις πολύ καλύτερο, χωρίς να είναι λιγότερο αξιόπιστο ή πιο δύσκολο.

Αν το θες εξωτερικό, φτιάχνεις και ένα κουτάκι και το βάζεις μέσα.

Τα κλασσικά κομμάτια που προτείνονται συνήθως:

Μπλοκ απο τον Eleven

Αντλία Eheim 1250 ή Hydor L30

Ψυγείο απο Ford Transit

Αυτα είναι τα βασικά.

Απο οτι καταλαβαίνω είναι η πρώτη σου επαφή με το νερό, οπότε θα σου πρότεινα να περιοριστείς στην CPU για αρχή για να γνωρίσεις καλύτερα το hobby και μετά βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω το Tt Aquarius III ψύχει μόνο το cpu και επίσης είναι πανάκριβο χωρίς τρομακτικά αποτελέσματα. Νομίζω ότι μόνο cpu ψύχουν και τα άλλα. Καλύτερα να προχωρήσεις σε κάτι δικό σου αφού διαλέξεις τα σωστά κομμάτια. Πες καταρχάς τι σύστημα έχεις και τι σε ενδιαφέρει περισσότερο ψύξη , θόρυβος , και τά δύο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Πραγματι είμαι νεος στο watercooling - μολλις εχω συναρμολογησει εναν υπολογιαστη και θελω να ψυξω βασικά τον επεξεργαστη με ενα εξωτερικο συστημα έτοιμο και δοκιμασμένο χωρις να επεμβω περισσοτερο μεσα στο κουτι. Δεν θελω κατι το extreme αλλα απλό και αισθητικα ωραιο πανω στο γραφειο μου (χωρις πολυ θορυβο).

Έχω Athlon XP 3000+, Asus nVidia Nforce2, Asus Ati 9600XT, 2X256MB Kingston, 2xSata WD 160GB Raid0.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.