Jump to content


Ετοιμο και το w/c μου! Νερουλας κι εγω...!


varelasj

Recommended Posts

Σωστα ειναι αρκετοι οι βαθμοι αυτοι για νερο και φυσικα στα βολτ που δειχνει να εχει...........

Αληθεια τι λεει το πολυμετρο?

Μητρικη ποια εχεις??? (που να θυμαμαι)..........

Δεν εχω μετρισει ταση με πολυμετρο... ABit NF7-s εχω και δεν ξερω και πιο mosfet να μετρησω....ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ευχομαι να καουν ολα να τρεξει νερο στην μητρικη να παρει φωτια να σκασει η αντλια να πλυμηρισεις....κλπ...

γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Αλλα καλα o/c φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Συνγχαρητηρια και απο εμενα και αν τα εχουμε πει κιολας σου τα λεω παλι καλο oc και μπραβο σου και παλι μπραβο και μαλλον πρεπει να κανεις κατι με temps γιατι νομιζω και εγω εισαι λιγο ψηλα.......αλλα μην κλαις κατι θα κανεις στο τελος και θα τα καταφερεις παλι...........!

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα που θα σου συνιστούσα

1. Δες την σωλήνα στην έξοδο της αντλίας, νομίζω είναι λίγο τσακισμένη

2. Βάλε το ψυγείο ξαπλωτό και βάλε τον ανεμιστήρα από πάνω σε λίγη απόσταση, πχ να τον σηκώνουν δύο μολύβια. Επίσης το κενό που δεν φυσά ο ανεμιστήρας κάλυψέ το αφήνοντας λίγο κενό από κάτω (μπορείς πχ να βάλεις χαρτιά κολλημένα με ζηλοτέιπ <-πως γράφεται αυτό?) ώστε ο αέρας να κυκλοφορεί πάνω στο ψυγείο και να μην φεύγει "κλωτσόντας".

Απ'την κάτω πλευρά θα αφήσεις κενό (βάλ'το πάνω σε βιβλία) για να φεύγει ο αέρας.

Με αυτόν τον τρόπο πιστεύω να πετύχεις καλύτερες θερμοκρασίες (βέβαια ιδανικό θα ήταν άλλος ένας 12'' ανεμιστήρας).

Αν δεν πιάσουν θα πάρεις τουλάχιστον δίπλωμα "μαγκάιβερ"!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω μετρισει ταση με πολυμετρο... ABit NF7-s εχω και δεν ξερω και πιο mosfet να μετρησω....ΛΟΛ

Βαρελα θα σου στειλω την Κatsumi να σου πει που μετρανε....... :028:

Καλα τις φωτο δεν τις εχεις δει στο Mobo/PSU FAQ?

Και για την ιστορια απο ΑΒΙΤ NF7-S v2.0 ειναι τραβηγμενες......... :069:

Και σου προτεινω να μετρησεις το Vcore γιατι αλλοι μετρουσαν λιγοτερο Vcore εναντι του BIOS κι αλλοι οπως εγω κι ο ThorLite το ιδιο.........

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα θα σου ανεβασω μερικες φωτο κι αν και τωρα δεν καταλαβεις πως μετραμε το Vcore παρατα το O/cing και πιασε κανενα πολυμετρο...... :063:

Λοιπον εκει που δειχνω με το στυλο ειναι το ψυκτρακι και τα βαζουμε επανω στα MOSFET για να τα δροσιζουμε GEGE???? ;)

post-95-1442173742,9822_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι το πηνιο............

Αν σηκωσεις τη μητρικη απο πισω εχει δυο κομβους κι αν προσεξες στο αλλο το θρεντ μου "Δειχτε το χωρο σας" (βρες εσυ το λινκ βαριεμαι) :093: ειχα ανοιξει παλιοτερα μια τρυπα στο κουτι (αναθεμα να ηταν καλοτεχνημα αυτο LOL) και μετρουσα στο πηνιο.........

Το πηνιο εχει λιγο παραπανω ενδειξη απο τα MOSFET λογικο ειναι πτωση τασης εχεις οσο απομακρυνεσαι απο το σοκετ.......

By the way απο ηλεκτρομαγνητισμο πως τα πας??? :076:

post-95-1442173743,0885_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Το σωστο MOSFTEΤ ειναι αυτο που σου δειχνω αλλα δε φαινεται καλα μια κι ειναι ζουπημενο απο το ψυκτρακι.........

Βρισκεται αναμεσα στους πυκνωτες και το πηνιο οπως αναμεσα στα ποδια σου βρισκεται ο #@$@$ καταλαβες τωρα????? :065:

post-95-1442173743,3478_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω διαθεσιμη την Albatron τωρα σου δειχνω που θα βαλεις το θετικο ακροδεκτη σε ενα αλλο MOSFTET της μητρικης.........

Οπως το κοιτας το (+) παει στο πανω ποδαρι.............

Το (-) του πολυμετρου παει σε κατι μεταλλικο να κλεινει το κυκλωμα κοιτα μην κανεις την @@ρια να το γειωσεις στη μητρικη LOL και φυσικα εχε σταθερο χερι αλλιως ΜΠΟΥΜ η μητρικη.............

post-95-1442173743,4397_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.