Jump to content



Πρόβλημα!Τα φώτα σας για 9600XT....(αλλαγή;)


CaptainMorgan1442169080

Recommended Posts

Λοιπόν εχθές το βράδυ έσκασε η π@πα....Πάω λέει να παίξω το shellshock και μετά από ένα δεκάλεπτο τρώει ένα κόλλημα και με πετάει win με vpu recover....απο εκείνη την ώρα όλα τα pixelakia της οθόνης μου φαίνονται αλλού θολά/θαμπά και αλλού πιο σκούρα..... :mad:

(Η HIS 9600XT ήταν ελάχιστα ανεβασμένη στα 325 η μνήμη μόνο και με ψυκτράκια πάνω...)

Επίσης ό,τι παιχνίδι και να δοκίμασα απο εκείνη την ώρα τρώει κολήμματα ...

Τι έγινε ρε παιδιά...τα έφτυσε η κάρτα....?

Αυτό με τα pixel που λέω είναι πάντως καραμπινάτο και δε με γελούν τα μάτια μου....Είναι εμφανέστατο σε διάφορες γραμματοσειρές και σε λεπτές γραμμούλες....Έχει ποτέ συμβεί τίποτα ανάλογο σε κανέναν?

Και δεύτερον , έχω τη δυνατότητα ΠΡΙΝ από το rma να την κάνω τράμπα με μια 9800pro με γύρω στα 150 ευρά επιπλέον (σε μαγαζί γνωστού)....Δεν σκεφτόμουνα να την αλλάξω αλλά έτσι που ήρθαν τα πράγματα ακούω τις γνώμες σας καθώς το ζήτημα όπως καταλαβένετε επείγει και δεν μπορώ να περιμένω για καινούργιες κάρτες και μειώσεις τιμών........thanx

Link to comment
Share on other sites

Είναι κόλλημα της σειράς 9600.

Τις έχουν κλειδωμένες για να μην γίνονται ο/c.

Όταν ανεβάζω την δικια μου 9600 απλή με το ATItool μου βγάζει και μήνυμα.

Που το είχα ψάξει θέλει παλιούς Catalyst για να δουλέψει μια χαρά.

Για να καθαρίσει μετά πρέπει να ξαναφέρεις τα MHz στις κανονικές ρυθμίσεις.

Το περίεργο είναι ότι ο/c στα 3dmark & aquamark μου δουλεύουν ενώ στο Doom3 όχι :-(

Τώρα για αλλαγή είναι καθαρά προσωπικό θέμα, αν έχεις να τα δώσεις καντήνα :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα λύθηκε ευτυχώς! Fatman νασαι καλά!Με γλύτωσες από τα 150 (προτιμώ να κρατήσω για συνολική αναβάθμιση σε μερικούς μήνες ).

Είπα να δοκιμάσω τους παλιούς drivers. Βγάζω λοιπόν τους 4.9 και ξαναγυρνάω στους 4.6!( Τους ενδιάμεσους δεν τους είχα δοκιμάσει) Όλα καθάρισαν ως δια μαγείας! Α ρε ΑΤΙ με τους οδηγούς σου....

Greek το σκέφτηκα κι εγώ για την οθόνη και είχε πέι η καρδιά μου στην Κούλουρη αλλά ευτυχώς όλα καλά. Τώρα μπορώ να περιμένω για συνολική αναβάθμιση ή έστω για κάρτα νέας γενιάς με την άνεση μου.

Χίλια ευχαριστώ!:)))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.