Jump to content



Ζητείται Burn-in guide


panblock

Recommended Posts

Ρε παιδια εχει κανεις κανα burn-in guide για CPU? Εχω ένα AMD mobile 2500@2380 (1.825 vcore) αρνειται να παει παραπανω. Μηπως βοηθησει το burn-in... Δεν ξερω ομως ποια διαδικασια ακριβως να ακολουθησω. Εχει κανεις κανα οδηγό?

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικες ημερες οταν ολοκληρωσω το προγραμμα θα διαβασεις τις οδηγιες.............

Παντως δεν το κανεις για να ανεβεις σε τρελλα MHz απλα σταθεροποιει τον επεξεργαστη σου.............

Αν θες να ριξεις μια ματια κοιτα κατω χαμηλα.....

Oλο και κατι χρησιμο θα βρεις κι εκει....

Αλλα τα βολτ ειναι πολλα για Mobile επεξεργαστη οποτε αν δεν ευθυνονται οι μνημες για την ασταθεια (εισαι σιγουρος οτι ειναι ΟΚ??) μια και πολλοι στο παρελθον εχουν τεσταρει δυσαναλογα τα συστηματα τους τοτε ο επεξεργαστης σου δεν ειναι καλο κομματι.......

Το καψιμο ενδεικνυται για τις μνημες εκει οντως εχεις ορατα αποτελεσματα....

Link to comment
Share on other sites

MrSeanKon έχω ήδη κατεβασει το overclock tools που δινεις! χεχεχε

Ομως ομολογω ότι ειναι δυσκολο να βγαλεις ακρη αν δεν εχεις manual. Εγω τουλαχιστον μπερδευτηκα αρκετα... Οσο για το burn-in guide που ζητω ψαχνω απλες οδηγιες του στυλ πρωτο βημα αυτο, δευτερο αυτο, τριτο αυτο. Την διαδικασια ψαχνω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.