Jump to content



Ζεστενεται ο σκληρος? The ultimate cooling...


AquaSonic1442169069

Recommended Posts

Ναι βρε παιδιά.Εγώ έχω τον ένα σκληρό σε ένα 5 1/4 slot μέσα σε ένα tray κουτί που μπροστά έχει 2 μικρά ανεμιστηράκια για να τον δροσίζουνε.Μου κρατάει σε χαμηλές θερμοκρασίες και τον σκληρό, αλλά βοηθάει και όλο το σύστημα με μία έξτρα αερόψυξη :D

Ερώτηση: έτσι όπως έκανε αυτός κασάτο τον σκληρό, πως είναι δυνατό να κινηθούνε η βελόνα και τα πλατό μέσα στον δίσκο, ώστε να διαβάσει το σύστημα τα δεδομένα που είναι γραμμένα πάνω του!? :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ με το speedfan βλέπω τρελές θερμοκρασίες στον σκληρό αρχίζει από 28 και φτάνει μέχρι τους 60 αν κάνω κανα σκαν

δεν έχει ψύξη θα είναι αρκετός ένας ανεμιστήρας στο κουτί?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ με το speedfan βλέπω τρελές θερμοκρασίες στον σκληρό αρχίζει από 28 και φτάνει μέχρι τους 60 αν κάνω κανα σκαν

δεν έχει ψύξη θα είναι αρκετός ένας ανεμιστήρας στο κουτί?

Ένα ανεμιστήρας δεν είναι ποτέ αρκετός!Χρειάζεσαι το λιγότερο 2, ένα μπροστά για να μπαίνει αέρας και ένα πίσω για να τον βγάζει (+ αυτούς του τροφοδοτικού φυσικά).Βέβαια το πόσο παραπάνω χρειάζεσαι εξαρτάται από το πόσο ζορίζεις το σύστημα (o/c, κτλ) :044: :044:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: έτσι όπως έκανε αυτός κασάτο τον σκληρό, πως είναι δυνατό να κινηθούνε η βελόνα και τα πλατό μέσα στον δίσκο, ώστε να διαβάσει το σύστημα τα δεδομένα που είναι γραμμένα πάνω του!? :confused: :confused:

Λογικα θα ειχε μονοσει τον σκληρο...γυρω γυρω...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι 2 μου σκληροι ειναι ο ενας πανω στον αλλο και εχει το κουτι μου μπροστα εναν 12αρι και τους φυσαει! Απο temps πανε μια χαρα! Αν κλεισω το φανακι αστα να πανε... (δεν το εχω κανει και δεν προκειται)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.