Jump to content



πρόβλημα με dvd-r


johnjohn1442169084

Recommended Posts

Γεια σας..Έχω ένα πρόβλημα με το dvd recorder.Ενώ πάω να γράψω ένα dvd με το easy cd creator μου βγάζει please insert a blank cd.Δεν έχω περάσει τα 4,7 GB. Τι μπορεί να φταίει

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλωστον. πες τι μαρκα dvd-r ειναι. δοκιμασε την εκδοση του nero,καποια τελευταια.απορω με το προβλημα σου,αυτο σηνυθως συμβαινει οταν βαζεις ενα δισκακι το οποιο ειναι ειδη γραμμενο.σιγουρα βαζεις κενα?? βρες μια εκδοση του νερο >6.0.0 .η 6.6 που δουλευω εγω πεταει νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι φορητός PLATO και γράφει compact disk rewritable.Δεν είμαι σίγουρος αν είναι αυτή η μάρκα.

Εισαι πραγματικα σιγουρος οτι προκειται για DVDRW?

ΑΝ κρινω απο αυτο που αναφερεις προκειται για CDRW ή το πολυ πολυ combo drive, δηλαδη DVD/CDRW.

Αν μας ελεγε ποιο μοντελο ακριβως ειναι το laptop που εχεις ισως να μπορουσαμε να βοηθησουμε παραπανω (ωστε να ψαξουμε αν οντως εχει οδηγο εγγραφης DVD)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάλαβα μάλλον το πρόβλημα με αυτό το πρόγραμμα.Νομίζω΄ότι υποστηρίζει μόνο dvd+r και όχι dvd-r.Εγώ δοκίμαζα το δεύτερο...οπότε...Δεν γίνετε να γίνει κάτι για αυτό έ??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάλαβα μάλλον το πρόβλημα με αυτό το πρόγραμμα.Νομίζω΄ότι υποστηρίζει μόνο dvd+r και όχι dvd-r.Εγώ δοκίμαζα το δεύτερο...οπότε...Δεν γίνετε να γίνει κάτι για αυτό έ??

αφού βρήκες τη λύση τι σε προβληματίζει ακόμα. το drive γράφει μόνο +R και δοκίμαζες με -R, τουλάχιστον αυτό λες ότι είδες εσύ στο DVDinfo. δεν μπορείς να το αλλάξεις αυτό. δεν είναι και τόσο σημαντικό τα +R δισκάκια είναι καλύτερα και λίγο πιο φθηνά από τα -R οπότε δεν χάνεις και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό νομιζα ότι ήταν άλλα ο Myst|kaL μου είπε ότι αλλού μπορεί να είναι και επείδη είμαι και καινούργιος σε αυτόν τον τομέα είπα να το δω.Πάντως θα το δοοκιμάσω άυριο με dvd+r δισκάκια να δω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.