Jump to content



LG 1915S to good to be true!!!!


VanX1442169081

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply
εχει ενα προγραμματακι μεσα σε ενα cd

οταν το τρεχεις σου δινει την επιλογη αναλογα με το τι εφαρμογη τρεχεις να βαζει και τα αναλογα χρωματα

οταν ετρεξα quake3 την πρωτη φορα δεν το ειχα προσεξει και δεν το αλλαξα οποτε ειχα και ghosting....με max fps τα 75

οταν ομως το δοκιμασα με την επιλογη game, κανενα ghosting και max fps 125 (παει παραπανω αλλα εκει τα θελω να ειναι 8οp )

Ποιο cd?

Εμενα ενα cd μαυρο ειχε ολο και ολο μεσα!

Για πες λιγο λεπτομερειες γιατι με ενδιαφερει το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Τις σαρωσαμε ολες φαινεται!!!:p

Tι γίνεται ρε παιδιά; Μόλις φέρνει LG το e-shop γίνονται ανάρπαστες;

Το πρωΐ κοιτούσα και είχε την 1915 και τώρα εξαφανίστηκε :101:

Αφήστε να αγοράσουμε και μεις καμία, ντε. :046:

Link to comment
Share on other sites

Αν μαζευτουμε καμια δοση για Lan Party φροντιστε να εχετε σημαδεψει τις οθονες σας γιατι με τοσες LG σιγουρα θα μπερδευτουμε!!!;0

Να βαζουμε και καρτελακια στις οθονες!λολ

Με nicknames!

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου δεν θελει καρτελακι! Ξεχωριζει. AOC 17'' CRT γαρ !!!

Αληθεια θελω και εγω να αγορασω TFT . Παιζεω games αλλα το dvi ακουγεται σουπερ οπως λετε. Αληθεια τοσο πολυ ειναι το Ghosting ? Παιζει καμμια αλλη μαρκα του λαου ? (πχ Αcer μη μου πειτε EIZO του λαου ειπαμε!)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα εισαι...

Ειδικα οι 17αρες LG με το 16 latency (ή και 12αρι καποιες φορες) πρεπει να ειναι καταπληκτικες.

Οπως εχω ξαναπει, η 19αρα μου ακομα και με τα 25ms μια χαρα μου φαινεται γιατι με ευχαριστει γενικα. Τωρα αν κανει και λιγο ghosting δε θα κατσω να σκασω οταν καθομαι μπροστα σε ενα στρεμα οθονη!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα εισαι...

Ειδικα οι 17αρες LG με το 16 latency (ή και 12αρι καποιες φορες) πρεπει να ειναι καταπληκτικες.

Οπως εχω ξαναπει, η 19αρα μου ακομα και με τα 25ms μια χαρα μου φαινεται γιατι με ευχαριστει γενικα. Τωρα αν κανει και λιγο ghosting δε θα κατσω να σκασω οταν καθομαι μπροστα σε ενα στρεμα οθονη!!!;)

Οντως ειναι τεραστιες παναθεμα τες να μας ειναι καλα!

Και χωρις καμενα pixels!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα εισαι...

Ειδικα οι 17αρες LG με το 16 latency (ή και 12αρι καποιες φορες) πρεπει να ειναι καταπληκτικες.

Οπως εχω ξαναπει, η 19αρα μου ακομα και με τα 25ms μια χαρα μου φαινεται γιατι με ευχαριστει γενικα. Τωρα αν κανει και λιγο ghosting δε θα κατσω να σκασω οταν καθομαι μπροστα σε ενα στρεμα οθονη!!!;)

Αρα μου προτεινεις την 1920P. Ξερει κανεις κανενα μαγαζι που να την εχει στημμενη να τη δω και να κρινω ?

ΥΓ Την βρηκα εδω http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=3768 444 ευρω. Καλα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

+ΦΠΑ φανταζομαι ε?

Κανε μια βολτα να πας να την δεις απο κοντα αλλα φροντισε να την εχουν ρυθμισει σωστα γιατι συνηθως αυτο κανουν στις βιτρινες με τις tft με αποτελεσμα να παιρνεις μεγαλη απογοητευση οταν τις βλεπεις μπροστα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως η τιμη ειναι χωρις φπα!

Μηπως εχει κανεις αυτην ή ξερει κατι για αυτην

http://www.backoffice.be/shop/p_information.asp?id=832898

ΗΡ 19'' 20 ms RT με DVI . Τιμη 508 ευρω ( http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=2611 )

ΥΓ Αντε να δω πως θα πεισω τον καθε πωλητη να ρυθμισω σωστα την καθε οθονη. Αληθεια πως το κανω? Απο τα κουμπια της οθονης ή μεσω software?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν η 1915 δεν έχει DVI είναι καταπληκτική .Δεν με πειράζει καθόλου που δεν έχει γιατί σε σχέση με την CRT είναι πολύ ανώτερη. Και στο κάτω κάτω αν δεν έχεις δει DVI πως είναι δεν ξέρεις οπότε τι ασχολέισαι?

Δώσε καλύτερα 400 τελική και πάρε 19άρα πάρα 500+ και στο περίμενε να τα μαζέψεις τα λεφτα και να μένεις με την crt..

Link to comment
Share on other sites

Ποιο cd?

Εμενα ενα cd μαυρο ειχε ολο και ολο μεσα!

Για πες λιγο λεπτομερειες γιατι με ενδιαφερει το θεμα!

εχει ενα cd με το προγραμμα colorific και αυτο κανει ολες τι αλλαγες στα χρωματα ευκολα και γρηγορα χωρις λεκεδες εεε συγνωμη αυτο ειναι απο διαφημιση

σιγουρα δεν το εχει στο μαυρο cd που ηρθε μαζι με την οθονη σου?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα πρόγραμμα στους οδηγούς της οθόνης όπου έχει και προεπιλογές για την συμπεριφορά της οθόνης , πχ gaming 'η video.

Έτσι είναι 2 οι τρόποι ρύθμισης της , με τα κουμπιά της οθόνης και μέσα από τα windows.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω 17αρα οθονη τφτ samsung (αναλογικη) αλλα την εχω συνδεσει μεσω μεταρτοπεα σε dvi και πραγματικα απο οσες οθονες dvi εχω δει ( που ειναι πολλες και διαφορες ) δεν εχω δει καμια διαφορα !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.