Jump to content



Fan Αθόρηβο


pagourix

Recommended Posts

Παιδια εγώ εβγαλα τα φανακια απο το Tsunami γιατι εκαναν τρομερο θορυβο και εβαλα 2 Titan 12cm και βρηκα την υγειά μου!!!!1500 στροφες και ηρεμία μαζι και με την ψυχτρα για cpu την Thermaltake 112 και ειμαι οκ...Αλλα μου την σπαει λιγακι το τροφοδοτικο αν και ειναι Thermaltake to 480 TruePower που και καλά ειναι αθορυβο αλλα μ...κιες...Τωρα ψαχνω να βρω εναν 12αρη με Blue Led αλλα κατω απο της 1500 στροφες....Γνωρίζετε τπτ?!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 2 τέτοιους στο κουτί μου και είμαι υπερ-ευχαριστημένος! Ίσως γιατί είναι sleeve bearing αντί για ball-bearing. Είναι ότι πιο αθόρυβο έχω δοκιμάσει από τα άλλα "αθόρυβα" που κυκλοφορούν..!

Εδικά αν έχεις και fan controller τότε ακούγονται πραγματικά ελάχιστα! Έχουν και led και είναι και σε σχετικά καλή τιμή! Φαντάζομαι, για όποιον ενδιαφέρεται, ότι οι 12άρηδες θα είναι το ίδιο αθόρυβοι.

Έαν δεν υπάρχει θέμα με τα χρήματα δοκίμασε τους Panaflo που είναι από τους κορυφαίους στο θέμα του θορύβου! Μόνο που, σε γνωστό μαγαζί της Στουρνάρη που τους βρήκα, κάνουν 12 ευρώ οι 80mm και 20 ευρώ οι 120mm!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο arctic fan pro tc στο πίσω μέρος του κουτιού που βγάζουν αέρα . Ρυθμίζονται αυτόματα και είναι αθόρυβοι και φθηνοί (5€ στο hacshop). Το καλοκαίρι που ήθελα συνέχεια τη μέγιστη απόδοση βραχυκύκλωσα με ένα συρματάκι το ποδαράκια του θερμίστορ και δούλευαν στις 3000σαλ με ελάχιστο θόρυβο που καλυπτόταν από αυτό της ψύκτρας του επεξεργαστή. Για εμένα είναι η καλλίτερη λύση όσον αφορά στο κόστος/ απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τους έχω δοκιμάσει προσωπικά, πρέπει να είναι καλοί αυτοί οι fans της Arctic Cooling! Είναι γνωστό ότι βγάζει ποιοτικά και αθόρυβα εξαρτήματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.