Jump to content



Τι θέλω και τα σκαλιζω.... Δεν μπαινει σε win!!!


princess

Recommended Posts

ρε παιδια βοηθεια γιατι τα εκανα σαλατα.... Υπαρχει τροπος να κανω Boot στα ρημαδοxp ελεγχοντας τι φορτωνει και αν θα φορτωσει; Πηγα κι εβαλα το Panta μαζι με το Νορτον και μαλλον τσακωθηκανε ασχημα και τωρα γιοκ win. Κανει κανονικα logon και μετα μου βγαινει εκεινο το γνωστο παραθυρακι (σαν κι αυτο που εβγαζε ο Blaster) και παπα! :031:

Από safe mode και με το command promt δεν τα καταφερνω να κανω unistall το ενα απο τα δυο (δεν εχω και πολυ ιδεα απο εντολες). Τι να κανω; Το χρειαζεται μεν το φορματ αλλα τωρα βαριεμαι να ξαναπερναω drivers και κολοκυθια -ασε που εχω μονο xp ελληνικα να περασω και δεν τα παω με τιποτα! helppppp!!!! :089: :089:

Link to comment
Share on other sites

μολις μπεις win

1)πατα alt+r και γραψε shutdown -a για αρχη θα φυγει το παραθυρακι αλλα blaster .

2)ξαναπατα alt+r και γραψε msconfig .Εμφανιζεται ενα παραθυρακι στα δυο τελευταια tabs startup Και services ειναι τα προγραμματα και οι υπηρεσιες που φορτωνονται με τα win βγαλε οτι σχετιζεται και με panda και norton restart και προσπαθησε να κανεις Uninstall και τα δυο antivirus ξαναrestart και εγκατεστησε ενα αυτη την φορα

Link to comment
Share on other sites

τωρα μου πεταει και ενα καινουργιο... μπλα μπλα κατι νουμερα και the memory cant be written... πρωτη προσπαθεια τζιφος ... με alt + r δεν κανει τιποτα μονο απο το run κανει.... αλλα σε κανονικη εισοδο δεν φτανουμε μεχρι το ανοιγμα της taskbar βγαινει το τρια δυο ενα.... Βρε τι επαθα ο ανθρωπος δε το αφηνα ησυχο! Αντε να δω τι θα κανω!

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει ακριβώς το ίδιο κάποιος φίλος (ενοώ εγκατάσταση 2 antivirus) του δημιουργήθηκε παρόμοιο πρόβλημα.Το λύσαμε κάνοντας εκκίνηση σε safe mode και απεγκατάσταση ενος των δύο antivirus συγκεκριμένα το norton μέσα απο το control panel και την επιλογη install/unistall.Μετά κανονική επανεκίνηση. Ίσως χρειαστεί κάποιος χρόνος στις απανεκινήσεις περίπου 5' απλά περιμένε...

Link to comment
Share on other sites

μπουρμπουτσαλα! Καταρχην κανει μιση μερα να μπει σε win. Οταν με το καλο μπει, σε safe mod δεν κανει απεγκατασταση γιατι δεν παιζει το RCκατι service... rcp νομιζω... μολις μπω κανονικα αφου εχω απενεργοποιησει τα services που λεγαμε βγαινει ο τρια δυο ενα... Και κεινο παλι που μου πεταει τι ειναι? Στην εκκινηση memory cannot be read και στον τερματισμο written... Ητανε που το καμαρωνα οτι το συμμαζεψα επιτελους, η που κλεινει εναμιση χρονο χωρις φορματ και τρωγεται; Μενει να δοκιμασω αυτο που ειπε ο greek αν και δε νομιζω να παιξει... θα κανει unistall Μετα που θα του λειπουνε τα μισα αρχεια;

Link to comment
Share on other sites

και που στον κορακα το βρηκα; Μια χαρα ηταν ολα μεχρι που μου ηρθε η ιδεα να βαλω το panda! (το οποιο επαιξε μια χαρα στο laptop ασχετα που επαθα φρικη στην αρχη και το εβγαλα μολις ειδα τα χαϊρια μου στο desktop!). Μπα δε το γλιτωνω το φορματ -οχι που δε θα το εκανα αλλα μου τη δινει... Κι εχω συνδεσει και τα drives ηλιθια και δεν κανει boot απο cd.... Ακομα δε δοκιμασα αυτο που ειπε ο greek.... βαρεθηκα να το περιμενω να ανοιξει και να κλεισει εκατο χρονια καθε φορα.... Επισης ο διαολος δεν κανει copy paste σε safe mode... και υπαρχουν ακομα καποια πραγματα στο c που τα χρειαζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν με ακούς και παιδευεσαι?

Safe mode -> run ->regedit->search :Norton ............delete , next.....delete.

Άμα θες κάνεις και delete και στο φάκελο εγκατάστασης του Norton.

Έτσι , στην επόμενη εγκατάσταση δεν θα ξεκινήσει ο νορτονας άρα δεν θα μπλοκάρει το σύτημα.Συνεπώς απεγκαθιστάς το άλλο. Μετά το reboot ΄βάζεις τον Νορτον. Όσα έχουν μείνει μισά μετά το δελετε δεν μας πειράζουν γιατί με ένα νέο install θα έρθουν όλα στα ίσα τους.Μπορείς να το κάνεις και αντίστροφα αν θές να βαστήξεις το Panda.

To έχω κάνει πάρα πολλές φορές με το mcafee / Trend micro ....

Link to comment
Share on other sites

Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ SAfE MODE/"Uninstall" ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.

ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ "Uninstall" ΔΟΚΙΜΑΣΕ MSCONFIG ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ

ΑΠΛΑ ΞΕΚΛΙΚΑΡΙΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟ START UP ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ

ΠΉΓΑΙΝΕ ΣΤΑ SERVICES (Π’ΝΤΑ ΣΤΟ MSCONFIG) ΚΑΝΕ hide all microsoft σέρβισες

και "ξεκλικαρε" ότι έχει σχέση με τα antivirus( στο manufacturer θα έχει symantec για το norton)

Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλεψε η λυση του greek.... μονο που βεβαια τωρα εχω μια reg ψιλοχαλια... Αν και οι unistallers ετρεχαν αφου ειχα αποδεκατισει τα αρχεια των antivirus, εσβησα κι οτι καταχωρηση βρηκα στη reg σχετικη κι επιτελους ολα καλα παλι....

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια ρε παιδια.... Ασχετα που θα το κανω το φορματ -γιατι του χρειαζεται- τουλαχιστον να το κανω με ησυχια μου κι οχι πανικοβλητη!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχεις για την reg δεν έσβησες και τίποτα απαραίτητο για να είναι χάλια.Αν νομίζεις όμως ότι δεν μπορείς να κοιμηθεις το βράδυ από την ανυσηχία σου κάνει το εξής για να φτιάξουν όλα. Κάνε πάλι εγκατάσταση/απεγκατάσταση κάθε προγράμματος ξεχωριστά όμως αυτή την φορά για να αντικατασταθούν οι καταχωρήσεις που διέγραψες ώστε το uninstall να τις αφαιρέσει σωστά .

Μιας και το πρόβλημα λύθηκε , νομίζω πώς μπορώ να το κλείσω.

Ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή και βοήθεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.