Jump to content



sx1 problem αν μπορει κανεις να βοηθησει


crmaris

Recommended Posts

Χτες όταν πήγα να σβύσω τους χρονομετρητες κλησεων κατάφερα και μπλόκαρα το κινητό μου βάζοντας τον κωδικό ασφαλείας λάθος τρεις φορές:tomato: . Βεβαια δεν φταίω εξολοκλήρου εγώ μιας και πριν απο καμια δυο βδομαδες ειχα παραλάβει το κινητό μου από service και προφανώς μου τον αλλάξανε γιατί αυτός που είχα πριν δεν δούλεψε. Τώρα πρέπει να ξαναστείλω το κινητό πάλι για service και να πληρώσω για το ξεκλείδωμα. Μηπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς να γλυτώσω την όλη ταλαιπωρία.

Να σημειώσω εδώ ότι πήρα την Cosmote από όπου και πήρα το κινητό και με απευθύνανε στην Siemens εδώ στην Ελλάδα όπου και μου είπανε να στείλω το κινητο με courier για να το ξεμπλοκαρουνε ενώ απο ότι διαβασα στο internet ουσιαστικά τους δίνεις το imei και σου στέλνουνε τον κωδικό ξεμπλοκαρίσματος (τουλάχιστον στην Αγγλία έτσι γίνεται και τσάμπα αλλά εδώ είναι Ελλάδα!).

αν δεν βγάλω ακρη σημερα θα αναγκαστώ αυριο να παω στον οτε και να το ξαναστείλω για σερβις 2η φορα μεσα σε ενα μηνα.

Αν ξερει κατι καποιος και μπορει να βοηθησει να βρω πιο γρηγορα τον κωδικό θα του είμαι υπόχρεος

thanks

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug του SeXy αυτό που σου έτυχε. Ακόμα και να πατάς τον σωστό κωδικό δεν θα τον δέχεται (ανευ λόγου και αιτίας).

Επειδή εδώ η Omnitech βαράει στο κεφάλι ακολούθα το παρακάτω λινκ και μετά άσε το SeXy σου να κλειδώνει όποτε θέλει. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=37572

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από flyboy [Σήμερα, στις 15:58]

Είναι γνωστό bug του SeXy αυτό που σου έτυχε. Ακόμα και να πατάς τον σωστό κωδικό δεν θα τον δέχεται (ανευ λόγου και αιτίας).

Επειδή εδώ η Omnitech βαράει στο κεφάλι ακολούθα το παρακάτω λινκ και μετά άσε το SeXy σου να κλειδώνει όποτε θέλει. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=37572

The link is not working...:hi:

Link to comment
Share on other sites

απο το πρωί έχω φάει το internet όλο αλλά δεν βρήκα καποια λύση .Σε ένα forum που αναφέρεται στο λινκ που έδωσε και ο φίλος παραπάνω έδινε καποιος κωδικους ξεκλιδώματος αλλά σταμάτησε εδώ και καμια βδομάδα να δίνει. Ελεγα μπας και γνωρίζει κάποιος άλλος κανα φορουμ η κάτι άλλο που μου είχε διαφύγει.Ξεχασα κιολας οτι ειναι και αργία αυριο οπότε καλή παρασκευή θα φυγει το κινητό πια για σερβις αν δεν βγαλω ακρη:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crmaris

το διαβασα το παραπανω link αλλα οι Αγγλοι σταματησανε να δινουνε πια κωδικους ξεκλιδωματος. Λενε να ζητησουμε απο την Ελληνική αντιπροσωπεία(σώθηκες τωρα!!).

Ναι το διάβασα κι εγώ αυτό. Αλλά αν τους πεις ότι πολύ απλά εδώ δε δίνουν κωδικούς ίσως να έχεις κάποια ελπίδα.

Δεν είναι τόσο τα 15 αλλά η απατεωνιά τους. Προσπάθησε πάντως αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.