Jump to content



Radiator


Acrob

Recommended Posts

Γεια σας παίδες δεν γράφω και πολύ συχνά στο site αλλα αν ολοκληρωθεί η κατασκευή που έχω στο μυαλό μου θα σας την παρουσιάσω μαζί με ένα αναλυτικό οδηγό. Στο θέμα μας τώρα θα φτιάξω ένα κουτί από πλεξιγκλάς σε συνδυασμό με custom watercooling έχει κανεις φωτός από τομή ενός radiator?

Με ενδιαφέρει να κατασκευάσω ένα καλο ψυγείο από χαλκό σε διαστάσεις περίπου 40cm*40cm.

Link to comment
Share on other sites

καλωσηρθες acrob στην παρεα μας .

Ισως θα επρεπει να ριξεις μια ματια στους κανονες m8 απαγορευονται τα greekenglish (κανε ενα απλο edit και γραψε ελληνικα).

Καπου πρεπει να εχω μια φωτο θα κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

Τέφρα δεν το ήξερα για τα greekliks θα κάνω άλλη φορα την μετατροπή (το προγραμματάκι είναι πολύ ωραίο) όσο για το ψυγείο τώρα, βρήκα σχέδιο το οποιο είναι πολύ απλό στην κατασκευή λογικά πολύ αποτελεσματικό και γενικά g...ο

Έβγαλα ένα προϋπολογισμό για το ποσο θα μου κοστίσει στο σύνολο περίπου 500 euro (Το ποσο αφορά και τα εξαρτήματα του watercooling, λάμπες UV κλπ) μαζί με το κουτί από πλεξιγκλάς που θα κατασκευάσω με την βοήθεια ενός φίλου. Θα προσπαθήσω να βγάζω φωτός στην πορεία της κατασκευής ώστε να τις κάνω post σε guide. (όσο για την παρατήρηση "συγγνώμη κύριε καθηγητά" :016: )

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ενδιαφέρον! Βέβαια σαν πολύ ακριβό δεν βγαίνει το κουτί; 500€ με ότι και να βάλεις πάνω δεν μου βγαίνουν. Εκτός αν βάλεις τίποτα οθόνες TFT!

Έχεις κανένα σχέδιο; Αν ναι και θέλεις πόσταρε να συζητήσουμε ιδέες παρατηρήσεις κλπ

Link to comment
Share on other sites

Με 500 ευρώ παίρνεισ ένα έτοιμο κουτί με έτοιμη υδροψυξη και καλή απόδοση.Είσαι σίγουρος?

Οχι απλα καλη αλλα οτι καλητερο...!

Υπολογισε ~300ε για την ψυξη κ για κουτι μια 200αρα ειναι υπεραρκετη μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Με 500 ευρώ παίρνεισ ένα έτοιμο κουτί με έτοιμη υδροψυξη και καλή απόδοση.Είσαι σίγουρος?

συνηθως η παρατηση των παλιων ηταν αυτη ακριβως αλλα ανστροφη,οταν καποιος ελεγε οτι βρηκα το ταδε ετοιμο W/C στα xxx€,επερνε απαντηση τυπου "με τοσα λεφτα κανεις ενα handmade w/c κ με καλυτερες αποδοσεις"

Ειναι καπως εξοφρενικο το ποσο που ειπες, με τα ιδια λεφτα παιρνεις μεταειρισμενο vapo!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.