Jump to content



Sony dcr-trv255e. 299€. Αξιζει;;;;;;;;;;;


loner

Recommended Posts

Υποθετω την ειδατε την διαφημηση της ηλεκτρονικης........... Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Η καμερα προοριζεται για πολυ απλη χρηση. Ξερετε τωρα, βιντεοσκοπηση ****ν συγγενων, αρραβωνες, καμια εκδρομη κτλ.... Δεν εχω τρομερες απαιτησεις. Για τα λεφτα της καλη; Η Κυριακης χαρα, Δευτερας λυπη που λενε και στο χωριο μου................... Τα χαρακτηριστικα της ειναι τα εξης....Optical zoom: 20x Digital zoom: 990x Steady shot: Yes Night shot: Yes Manual focus: Yes Built in light: Yes USB: Yes Colour: silver/black Additional information: Digital 8 recording, USB connectivity, DV out. Αυτα τα ολιγα. Λιγα review που διαβασα στο amazon ηταν πολυ καλα. Απλα ηθελα και την δικη σας αποψη.................. Αν την εχει χρησιμοποιησει και καποιος ακομα καλυτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηχανάκι για τα λεφτά του αλλα είναι digital 8 και όχι DV,κάνοντας την μεγάλη!Μετά σημερινά δεδομένα είναι κάμερα διπλάσια σε μέγεθος σε σχέση με τις άλλες.Στα ίδια λεφτά έχει ο κωτσόβολος μια jvc πολύ μικρότερη.Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη η jvc (μάλλον δεν θα είναι) αλλα έχει το μισό μέγεθος!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με δεν με ενδιαφερει το να ειναι λιγο μεγαλη! Ισα-ισα το προτιμω!!!! Το οτι ειναι digital 8 εχει διαφορα με τις mini dv στην ποιοτητα εγγραφης και αναπαραγωγης;;;;; Η μηπως θα κατηργηθουν οι digital 8 κασσετες και μετα δεν θα βρισκουμε πουθενα με αποτελεσμα να αναγκαστω να την πεταξω;;;;;;;;;;; Καποιος συγγενης μου ειπε οτι οι sony ειναι πολυ αξιοπιστες (ισως οι πιο αξιοπιστες) σαν camcorders; Σε σχεση με την jvc;

Link to comment
Share on other sites

Οι digital 8 κάμερες γραφουν το ίδιο stream με την DV άρα είναι εφάμιλλες όσο προς την εικόνα (εφόσον όλα τα αλλα ccd φακός κλπ είναι ίδια)Γραφουν σε κασέτα hi 8 και δεν νομίζω να καταργηθεί εύκολα.επίσης πολλές από αυτές κάνουν και αναπαραγωγή παλαιών κασετών αλλα όχι όλες.(έτσι αν είχες παλιά μια από τις παλιές sony hi8 τις κάνει αναπαραγωγή).Γι αξιοπιστια θα σε γελάσω.Δεν νομίζω ότι έχει κάποιο πρόβλημα, αλλα και δεν νομίζω ότι είναι το πιο αξιόπιστο μηχάνημα γιατί και άλλες κάμερες που έχω δει δεν χάλασαν σε αρκετά χρονια.ισα ισα μάλιστα που οι sony hi8 10αιτίας χαλάει ένα λαστιχάκι που γυρίζει την κασέτα και δεν υπάρχει ανταλλακτικό!Τώρα βεβαια για να είμαστε απόλυτα σωστοί, κάτι που δεν γνωρίσουν πολλοί είναι το εξής:ΠΟΤΕ δεν αφηνουμε μέσα στην camera κασέτα για πολύ καιρό, γιατί η κεφαλή είναι πάντα πάνω στην ταινία και φθείρεται (η κεφαλή).Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.