Jump to content



αθόρυβη ψύκτρα στα 35+- ευρω 462 socket


MaD

Recommended Posts

αν είναι δυνατόν να μην έχει και πολύ μεγάλες διαστάσεις γιατι η titan ttc-cu5tb

(που μου έχει πάρει τα αφτιά) θέλει κανά εκατοστό για να ακουμπήσει στο τροφοδοτικό ! .. mobo kx18d

σκέφτομαι

1) ZALMAN απο πλαισιο (φομάμαι μην και δεν χωράει )

2) Ττ POLO 735 απο chekmate (βοφάμαι οτι και αυτή θα κάνει θόρηβο μιας και θα

δουλεύει full στροφές λόγω o/c)

Με την titan η αποία κάνει ΠΟΛΥ θόρυβο (5200 στροφές) έχω idle 48 full 60 prime95 63 που είναι αρκετο ..

Αν υπάρχει καμια καλύτερη λύση ευχαρίστως..

Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιησει 2 ψυκτρες για socket 462: την Thermaltake Polo 735 και την Zalman CNPS7000c. H thermaltake ειναι αρκετα καλη απο αποψη αποδοσης,αλλα απο θορυβο θα ελεγα οτι ειναι απλως ανεκτη κι αυτο στις χαμηλες στροφες .Η Zalman ειναι αριστη και στους δυο τομεις,αλλα μαλλον δεν θα κανει στην μητρικη σου.Μπορεις να δεις στο site της zalman για συμβατοτητα μητρικης. Νομιζω οτι δυσκολα θα βρεις ανεμιστηρα να δουλευει ψηλα (σε στροφες) και να μην κανει αρκετο θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω απαραίτητα υψηλές στροφές .. απόδοση θέλω

το cheakmate το έχω δεί αλλά αυτές που κάνουν γύρω στα 30 35 δεν μου γεμίζουν και πολύ το μάτι και ας μην κάνουν πολύ θόρυβο . Βέβαια αν είναι και λίγο καλύτερες απο αυτή που έχω δεν θα με ένοιαζε ? γνωρίζει κανείς ? αν και βλέπω μικρό air flow :101:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.