Jump to content



αποριες για VoIP


skilimavro

Recommended Posts

Ευχομαι να εχω βαλει αυτο το post στο σωστο μερος...

θελω να ρωτησω οποιους ξερουν να με βοηθησουν σε καποια πραγματακια οχι μονο οσον αφορα την χρηση αλλα και τα τεχνικα χαρακτηριστικα, πιο συγκεκριμενα :

1) για ποιου ειδους τηλεφωνηματα αφορα, μονο διεθνεις κλησεις η γενικα οποιαδηποτε κληση

2) τι ειδους συνδεση χρειαζομε, και πως θα φτανει η φωνη μου στην αλλη ακρη της γραμμης (εννοω μιλαω εγω τωρα και φτανει η φωνη την επομενη μερα) :bigsmile:

3) τι hardware χρειαζομε.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο καποια συνδρομη και ενα αξιοπρεπες bandwith (περιπου 20-30kb/s ) θα χρειαστεις και μια συσκευη οπως το

ΑΤΑ 186 της Cisco για να συνδεσεις αναλογικο τηλεφωνο, η ενα αντιστοιχο προγραμμα για να κανεις

κλησεις απο το PC σου.

Link to comment
Share on other sites

εχεις υποψη σου καποιον provider, μ'ενδιαφερουν κυριως υπεραστικα και διεθνεις κλησεις ;

αμα τους ρωτησω κατευθειαν θα ξερουν να μου απαντησουν η το βλεπεις χλωμο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

θα σου εχω νεοτερα μολις μου ερθει η συνδεση, και μου εκατσε και καλα γιατι ενα φιλαρακι εχει κανει κατι παρομοιο και θα μου το φερει να το δοκιμασω πριν το παρω... :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CyBeR_JiM [Σήμερα, στις 19:13]

u know anything about skype? the prog

Το skype το χρησιμοποιουν καποια παιδια εδω στην Ιταλια και ειναι απολυτα ευχαριστημενοι. Δεν εχει τις γνωστες «καθυστερησεις». Απο pc σε pc ειναι δωρεαν. Απο pc σε σταθερο εχει παρα πολυ καλες τιμες.

Το μονο που χρειαζεται ειναι το προγραμμα και ενα μικροφωνο με ακουστικα. Υπαρχουν «καρτες ανανεωσης χρονου» της skype που τις αγοραζει κανεις με πιστωτικη. Η πιο μικρη ειναι 10.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.