Jump to content



Aγορά Canon iP 5000


sa1901

Recommended Posts

Αποφάσισα να αγοράσω τον εκτυπωτή Canon iP 5000.

Από τιμές έχουμε και λέμε:

166€ Technikdirekt + 20

177€ Pixmania + 40

199€ Digitalo + 10

229€ Multirama

259€ Infoshop + 6

266€ Cosmodata

270€ Πλαίσιο

280€ Mgmanager

Όπως βλέπετε, από ποικιλία τίποτ' άλλο! :012:

Aπό το εξωτερικό σαφώς συμφέρει από technikdirekt. Από Ελλάδα πιο φτηνά το έχει το Digitalo

Δύο ερωτήσεις:

1. Σε περίπτωση βλάβης τι γίνεται αν το πάρω από Technikdirekt;

2. Το Digitalo το ξέρετε; Είναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ πριν από κάνα 2 εβδομάδες που αγόρασα τον συγκεκριμένο τον πήρα στα 290(είμαι και από επαρχία οποτε πάει λίγο παραπάνω) γενικότερα όμως σε αυτά τα καταστήματα του εξωτερικού που είναι on line δεν ξέρω και γω τι γίνετε αλλα σίγουρα θα έχει πιο πολύ φασαρία-διαδικασία από ότι να τον αγόραζες από δω έστω και λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αγοράσει από το Technikdirekt πολλά πράγματα, μέσα σ΄αυτά και έναν εκτυπωτή Epson R800, ο οποίος ήρθε σε πραγματικά χρόνο ρεκόρ (παραγγελία Πέμπτη απόγευμα, Δευτέρα πρωΐ ήταν στο ταχυδρομείο της γειτονιάς μου).

Για το θέμα της εγγύησης δεν ξέρω τι παίζει. Αν έχει κανείς καμία ιδέα, ας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα απο pixmania τον ip4000.

Τους ρωτησα για την εγγυηση και ειπαν ο 1ος χρονος ειναι κανονικα απο την αντιπροσωπεια της Ελλαδας. Το 2ο χρονο που δινουν αυτοι εξτρα πρεπει να τους το στειλεις πισω...

Μαλλον τα ιδια θα ισχυουν και για το techdirekt.

Στειλε τους κανενα e-mail να συγουρευτεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τον ιρ 4000 από Technikdirekt.Η εγγύηση είναι πανευρωπαική και εφόσον αγοράζεται κάτι εντός ευρωπαικής ένωσης υποχρεούνται να σε καλύψουν.Αυτό είναι ένα από τα καλά της ένωσης.Σημειωτέον ότι ρώτησα την αντιπροσωπεία της κάνον σστην ελλάδα και μου είπαν το ίδιο πράγμα.Μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι άλλο, έτσι για να σε φτιάξω άσχημα... :003:

Έχω εκτυπώσει περίπου 100 photos σε 10x15 και είμαι ακόμα με τα μελάνια που βρήκα μέσα στη συσκευασία!!!

Στο μεταξύ τις 80 από αυτές τις εκτύπωσα χτες γιατί έφτιαχνα τα προσκλητήρια για τα βαφτίσια της ανηψιάς μου (κανονικές photos) και είχα πάει το πρωί στο Πλαίσιο για να προμηθευτώ ένα full set μελάνια για τον ip5000 και 4 20άδες χαρτί EPSON premium photo glossy paper.

Το βράδι, κατά τις 12 που είχα τελειώσει, έπρεπε να βλέπατε μια χαζοχαρούμενη φάτσα που είχα... :050: Δε μπορούσα να το πιστέψω! Ήξερα ότι τα μελάνια της CANON είναι οικονομικά αλλά αυτό το πράγμα δεν το είχα ξαναδεί ποτέ μου!

Τελικά τα μελάνια που αγόρασα δεν τα χρησιμοποίησα!

Link to comment
Share on other sites

Στη οικονομία των μελανιών της Canon θα συμφωνήσω και γω ποσο μάλλον του ip5000 αφού και γω έχω εκτυπώσει τα εξής:

10 photos 10 x 15

14 ετικέτες για dvd

6 εξώφυλλα για θήκες DVD

και όντως τα μελάνια μου βρίσκονται ακόμα στην κορυφή είναι απίστευτο το πράγμα.Αξίζει να σημειώσω δε ότι με τον canon ι320 γαι να εκτυπώσω γύρω στα 20 dvd και καμια 10 εξώφυλλα σε A4 ήθελα αλλαγή μελανιών!!!!

Μπράβο στην canon και σε αυτόν τον εξαιρετικό πραγματικά εκτυπωτή της..... :119:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.