Jump to content



Χαρτί για DVD Covers


zillakarpen

Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει χαρτί στις διαστάσεις ενός dvd cover δηλαδή 27 χ 18 έτσι ώστε να μην κάθομαι και κόβω απο Α4.Επίσης προτείνετέ μου ενα χαρτί ειδικά για αυτή τη δουλειά γιατί "καλό" και φτηνό το συνήθες χαρτί αλλά θα θελα και κάτι πιο πλούσιο ας πούμε.Ο εκτυπωτής μου είναι ο Canon iP 5000.

Υ.Γ. Το χαρτί που έχουν τα αυθεντικά κουτιά dvd σε ποια κατηγορία ανήκουν?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει χαρτί στις διαστάσεις ενός dvd cover δηλαδή 27 χ 18 έτσι ώστε να μην κάθομαι και κόβω απο Α4.Επίσης προτείνετέ μου ενα χαρτί ειδικά για αυτή τη δουλειά γιατί "καλό" και φτηνό το συνήθες χαρτί αλλά θα θελα και κάτι πιο πλούσιο ας πούμε.Ο εκτυπωτής μου είναι ο Canon iP 5000.

Υ.Γ. Το χαρτί που έχουν τα αυθεντικά κουτιά dvd σε ποια κατηγορία ανήκουν?

Τα χαρτιά αυτά είναι photo paper glossy.Υπάρχουν τέτοια στο εμπόριο, αλλά κοστίζουν κάπως.Εγώ χρησιμοποιώ photo paper mat στα 110gr και έχω εκπληκτικά αποτελέσματα :D
Link to comment
Share on other sites

Τα χαρτιά αυτά είναι photo paper glossy.Υπάρχουν τέτοια στο εμπόριο, αλλά κοστίζουν κάπως.Εγώ χρησιμοποιώ photo paper mat στα 110gr και έχω εκπληκτικά αποτελέσματα :D

Τι μαρκα και απο που?Δωσε και ένα link αφού το κάνεις που το κάνεις το καλό...

Link to comment
Share on other sites

Τι μαρκα και απο που?Δωσε και ένα link αφού το κάνεις που το κάνεις το καλό...
Το χαρτί το βρήκα σε ένα μαγαζί κάτω στο κέντρο, δίπλα στην Αγ.Μάρκου.Είναι αυτό: http://www.avery-zweckform.com/de1/main.jsp?action=product.Product&bct=5&bcn=2576&pid=2576

(κωδικός 2576 εάν δεν σου βγάζει το link)

PS.Στο χαρτί αυτό πάλι πρέπει να το κόβεις εσύ, απλώς έχεςι πολύ καλή ποιότητα.Για να μην κόβεις, εάν πας στο πλαίσιο έχω δει ότι υπάρχει, μάλιστα και για slim, αλλά κοστίζουν πολύ και δεν αξίζει στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.