Jump to content



Περίεργες εκτυπώσεις από word


Morph1442169076

Recommended Posts

Με εναν epson stylus pro έχω το πρόβλημα οτι όταν τυπώνει απο word, τυπώνει σωστά ΜΟΝΟ 2 γραμματοσειρές: Courier k Lucida Console. Από excel ή άλλες εφαρμογές, όμως τυπώνει μια χαρά. (win98SE). Δοκίμασα απεγκατάσταση του word και ξανα-περασμα, το ίδιο κ με τα drivers αλλα τπτ.

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είχα το ίδιο πρόβλημα με ένα Canon Laser και δεν μπορούσα να εκτυπώσω ελληνικά με τπτ. Τελικά βρήκα 4 γραμματοσειρές της Magenta που τις είχε φτιάξει συγκεκριμένα για τον εκτυπωτή αυτόν. Τώρα σε σένα μου φαίνεται λίγο παράξενο γιατί πιθανολογό΄ότι ο δικό σου εκτυπωτής είναι πιο καινούριος.

Σου το έκανε ξαφνικά ή εξαρχής???

Δες στο site της Epson για FAQs και Specs μήπως αναφέρουν τπτ...!!!

Σαφώς Googlit...!!!

Και δες από τον πίνακα ελέγχου στο φάκελο γραμματοσειρές αν λοίπουν οι βασικές true type...

Link to comment
Share on other sites

Οι γραμματοσειρές είναι, φαινομενικά, στη θέση τους (π.χ. Arial, που δεν τις τυπώνει το word αλλά όλλα τα άλλα του office την τυπώνουν κανονικά)

Ο εκτυπωτής είναι inkjet παλαιός (6-7 χρονών μοντέλο). Αυτό το πρόβλημμα το παρουσίασε τώρα σε μια νέα αγκατάσταση win98+office 2000

Παλαιότερα, εργαζόταν κανονικα, αλλά δεν θυμάμαι αν είχε office 2000 ή 95. Πάντως ο εκτυπωτής είχε μείνει περίπου 2 χρόνια σε αχρησία. Αν ήταν πρόβλημμα του εκτυπωτή, δεν θα έπρεπε να το κάνει και στα άλλα προγράμματα; (excel, access klp.?)

Στο google τί να ψάξω δηλ? δεν πάει το μυαλό μου, για να βρώ πληροφορίες σχετικές με το θέμα. Εσύ τι search-words θα έβαζες..?

Link to comment
Share on other sites

Οι γραμματοσειρές είναι, φαινομενικά, στη θέση τους (π.χ. Arial, που δεν τις τυπώνει το word αλλά όλλα τα άλλα του office την τυπώνουν κανονικά)

Ο εκτυπωτής είναι inkjet παλαιός (6-7 χρονών μοντέλο). Αυτό το πρόβλημμα το παρουσίασε τώρα σε μια νέα αγκατάσταση win98+office 2000

Παλαιότερα, εργαζόταν κανονικα, αλλά δεν θυμάμαι αν είχε office 2000 ή 95. Πάντως ο εκτυπωτής είχε μείνει περίπου 2 χρόνια σε αχρησία. Αν ήταν πρόβλημμα του εκτυπωτή, δεν θα έπρεπε να το κάνει και στα άλλα προγράμματα; (excel, access klp.?)

Ίσως να είναι και κάποια ρύθμηση του word, είμαι στη δουλειά και δεν έχω office αλλά θα το έχω υπόψη μου να το κοιτάξω σπίτι...

Αν σου το κάνει σε παλιά έγγραφα που είχες από word95 μου ακούγεται λογικό, τώρα αν στο κάνει και σε καινούρια έγγραφα που έγραψες στο 2000 τι να πω...!!!

Στο google τί να ψάξω δηλ? δεν πάει το μυαλό μου, για να βρώ πληροφορίες σχετικές με το θέμα. Εσύ τι search-words θα έβαζες..?

epson stylus pro word print problem (Το πρώτο που μου είρθε στο μυαλό)

Και δυο από τα πρώτα αποτελέσματα που ίσως βοηθίσουν:

http://www.epson.com/cgi-bin/Store/support/supDetail.jsp?BV_UseBVCookie=yes&infoType=FAQs&oid=14406&prodoid=8248&category=Products

http://support.microsoft.com/kb/212380/EN-US/

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να επιλέξω κάποια που να φαίνοτανται σχετικά. Στην αντικατάσταση γραμματοσειρόν μου βγάζει μύνημα:

"καμία γραμ/σειρά δεν είναι απαραίτητη. Ολες οι γραμματοσειρές που χρησιμοποιούνται στο έγγραφο υπάρχουν"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.