Jump to content


βοηθεια !!!! τι να επιλεξω..?


fsbmaniac

Recommended Posts

μόλις παρέλαβα από e-shop τον "πολυαναμενοιμενο" p4 3.2ghz...

δεν έχω μνήμες όμως βασικά δεν έχω και gafra τώρα οποτε θα μείνει για κάνα μηνα στο ράφι. από μνήμη όμως τι να πάρο????

μάλλον poioa επιλογή θα μου δώσει μεγαλύτερη ταχύτητα????

1 2x512 κροσαίρ 2.κας

2 4x256 corsair 2.5κας

το κας δεν με ενδιαφέρει καθόλου απλά το αναφέρω .

τι να κάνω??????

και κάτι άλλο....

μέχρι τώρα δούλευα με 1024 2x512 333mhz.. πούλησα την μια...

και είμαι με 512 τώρα αλλα ρε παιδιά δεν κατάλαβα την παραμικρή διαφορα .

ούτε στο cubase ούτε στο reason ούτε στο photoshop ούτε στο premiere...

μήπως είναι υπερβολή τα 1024 ????

γιατί εξάλλου έχουμε και αλλα 768mb από τον σκληρό των windows....

δεν ξέρω τι να κάνω αν είναι να τα χώσω και να πάρο 2x 512 xms αλλα δεν βλέπω να έχει διαφορα. και μάλλον τα 4x 256 πρέπει να είναι ποιο ταχύτατη επιλογή.... ακούν γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις πραγματικες επιδοσεις τοτε αυτες πιστευω να σου κανουν: Gskill 2x512 pc4400 le. Δεν υπαρχουν δυστηχως στην ελλαδα αλλα απο αμερικη κατι γινεται...

Η τιμη θα σε βαρεσει αλλα... αξιζει. 250 αμερικη 300 αγγλια, στο περιπου. Προχθες μου τις προτειναν και ακουσα ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ σχολια... μια που τανεφερα για να ακουσω γνωμες γιαυτες τις μνημες... πραγματι ειναι καλες?!

Link to comment
Share on other sites

Αφού με τα προγράμματα που χρησιμοποιείς δεν έχεις διαφορά πάρε δύο καλές 256άρες αφού μάλλον πας για υπερχρονισμό.Το e-shop έχει φέρει στα 100 ευρώ τις XMS τις 512 οπότε πάρε και ρώτα τους πότε και σε ποια τιμή μπορούν να σου έχουν ένα σετάκι 2Χ256 ΧΜΣ ή απλά 2 256 ΧΜΣ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.