Jump to content



CHIEFTEC 360 WATT 24pin :37,5 EYRW


GnG1416003205

Recommended Posts

Επειδή αυτή τη στιγμή είμαι με ένα compaq 220w τροφοδοτικό.Αξίζει να αγοράσω το παραπάνω?.Αυτή τη στιγμή δεν διαθέτω παραπάνω χρήματα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφου σε καλυπτει το υπαρχον το chieftec θα μπορει καλυτερα αλλα δεν λες τι συστημα εχεις να πουμε πιο εμπεριστατομενα.

p4 2.4 ,768ddr, 2x80gb wd, audigy2, 9800pro ,dvd rom,dvd-rw, 5 κλεισμένες usb 2.0

Το σημαντικό μου πρόβλημα είναι ότι η 9800pro δεν αποδίδει όσο θα έπρεπε και νομίζω οτι δεν της αρκεί το ρεύμα.

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=6699

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το σύστημα σου.

Για να μπορείς να κάνεις και καμια αναβάθμιση στο μέλλον καλό είναι να ξεπεράσεις τα 400W.

EDIT

Βλέποντας το σύστημα σου από πάνω απορώ πως αντέχει το τροφοδοτικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σηκώσει τίποτα παραπάνω το σύστημα.Η επόμενη κίνηση θα είναι άλλο καινούργιο.

Επίσης τα 24 pin τι σημαίνουν?Βγαίνει και σε 20 pin 10 ευρώ φθηνότερα.Τι λογικά θα μου κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 3 chieftec σε φίλους (πέρα από το δικό μου) και έχουν βγεί όλα σκυλιά. Πιστεύω ότι είναι τα καλύτερα στην τιμή τους (value-for-money) και σίγουρα τα πιό φτηνά επώνυμα. Προχώρα άφοβα.

Για το θέμα των pins εξαρτάται από τον τύπο/μοντέλο της μητρικής σου. Οι πιό παλιές έχουν 20-pin connector ενώ οι πιό καινούργιες 24-pin. Τσέκαρε το. Πάντως κυκλοφορούν και αντάπτορες 24-σε-20 pin.

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό το 360W. Πάρε καλύτερα το 24-pin και έναν αντάπτορα 20pin.

Ίσως αυτό να είναι σωστό.Για 5 ευρώ παραπάνω μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε όλες τις motherboard.

Ευχαριστώ παιδιά.

Έτοιμος για αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό να είναι σωστό.Για 5 ευρώ παραπάνω μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε όλες τις motherboard.

Ακριβώς...

Πάντως, σκέψου και το 420W. Κοστίζει €25 παραπάνω αλλά είναι πολύ δυνατό. Δες τι σηκώνει στην υπογραφή μου και πρόσθεσε 4 PCI κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Απο θόρυβο πως πάει?

Ακριβώς...

Πάντως, σκέψου και το 420W. Κοστίζει €25 παραπάνω αλλά είναι πολύ δυνατό. Δες τι σηκώνει στην υπογραφή μου και πρόσθεσε 4 PCI κάρτες.

25 παραπάνω είναι αλλά για μιά αγορά των 37 ευρώ σύν τα 25 πάμε κοντά σε double score:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.