Jump to content



sos .win xp & cpu problem (?) register activation...!!@#$


fsbmaniac

Recommended Posts

μόλις άλλαξα νέο cpu έβαλα έναν 3.2 p4 όλα καλά όλα ωραία....

ξαφνικά το σύστημα βλέπω ότι πάει να κρεμάσει ..τελικά κρεμάει η κλασική μπλε οθόνη και μετά αφού επέλεξα σε ποιο partition να μπω..μου βγάζει μήνυμα ότι αυτό το "αντογραφο" των windows χρ πρέπει να γίνει "αντιβατιον" register κάτι τέτοιο έλεγε και δεν με άφηνε να μπω...τελικά έκανα μια "πενεκινισι" και όλα ok... βασικά είχα κάνει και enable το acceleration mode για την μνήμη... και τώρα πάλι έτσι το έχω....έβαλα και ανεμιστηράκι πάνω στις μνήμες...αλλα και τώρα βλέπω ότι πάλι πάει να κάνει τα ίδια....έκανα αποσύνδεση και όλα ok βασικά κοβόταν ο ήχος από την κάρτα ήχου...έτσι "ξεξ"=κίνησε και πριν... δεν ξέρω τι γίνεται μήπως έχει σχέση με τις καινούριες εντολές που έχουν ενσωματωθεί στον επεξεργαστή ? ανιχνεύουν αν τα windows είναι μη νόμιμα κτλ. γιατί εμενα δυστυχώς παράνομα είναι...

ασ πει καποιοσ κατι..μια λυση .. γιατι βλεπο οτι παει να το κανει παλι..

Link to comment
Share on other sites

ναι........

τώρα είδα και κάτι άλλο ότι... είχα βάλει λάθος το "ορολοι"... ημερομηνία είχα βάλει 2006 και το norton θέλει renew και τέτοια

λέτε να ήταν αυτό το πρόβλημα??? τι να πω

ακόμα βλέπω ότι τρέχει στην διαχείριση εργασιών μια εφαρμογη "διαδικασία "αδραν"..." έτσι λέει..αυτό είναι normal???

Link to comment
Share on other sites

από ότι μου είπε και σε pm ο σολέρ πρέπει να ξανακάνω format επειδή έβαλα καινούριο επεξεργαστή σχετικά μεγαλύτερο από τον παλιό και σε mhz αλλα και σε αλλα πράγματα. βασικά να πω ότι dene ida καμια εντελώς διαφορα με τον 2.4 που είχα το μονο που στον task manager έβγαλε και καλά 2 cpu γκράφικς ..αυτά....

θα κάνω format τελικά αλλα σε λίγες "μερεες" οποιος μπορεί να πει κάτι άλλο ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.